Kolejny rok bez sylwestra miejskiego w wielu lokalizacjach. Jednak w tym roku powód jest inny. Włodarze większych i mniejszych miast, szukają oszczędności na nadchodzące podwyżki cen energii. Tną koszty tam, gdzie będą możliwie najmniej dotkliwe dla mieszkańców. A więc, które miasta w tym roku rezygnują z sylwestra miejskiego?

Zrezygnowano z sylwestra miejskiego w Poznaniu

W Poznaniu, trzeci rok z rzędu, nie odbędzie się impreza sylwestrowa. W poprzednich dwóch latach, wydarzenie nie odbyło się z powodu pandemii. Powodem braku miejskiej imprezy w roku 2022 są mniejsze wpływy do budżetu oraz zmiany podatkowe. Jednak władze miasta postarały się to wynagrodzić, uruchamiając aż cztery lokalizacje Betlejem Poznańskiego. W dniach 19 listopada-23 grudnia odbędą się Międzynarodowe Targi Poznańskie, gdzie dla mieszkańców przygotowano liczne atrakcje.

Sylwester Poznań

Sylwester miejski – w Gdyni i Wrocławiu nie odbędzie się

Na oficjalnej stronie internetowej miasta Gdynia, pojawiła się informacja, że sylwestra nie będzie. Tak trudnej sytuacji budżetowej jeszcze nie było. Aby sprostać najpotrzebniejszym wydatkom potrzebne są cięcia. Miasto jest zmuszone do szukania oszczędności, dlatego rezygnuje z imprez masowych, takich jak sylwester miejski oraz jarmark bożonarodzeniowy. Sytuacja wygląda podobnie we Wrocławiu, gdzie sylwester miejski został również odwołany. Ponadto, wyłączona zostanie również część latarni na ulicach. Jest to skutkiem wzrostu opłat za energię elektryczną. Jednak we Wrocławiu po raz 15. organizowany jest Jarmark Bożonarodzeniowy! Rozpocznie się 17 listopada i potrwa aż do 31 grudnia, włącznie z nocą sylwestrową.

Jarmark we Wrocławiu

A jak sytuacja w Opolu i Szczecinie?

W Szczecinie kolejny rok bez sylwestra miejskiego, a także mniej świątecznych iluminacji na ulicach. Miasto podejmuje kolejne kroki, aby uchronić się przed przyszłorocznymi podwyżkami. Dzięki takiej decyzji, możliwe będzie zaoszczędzenie nawet kilkuset tysięcy złotych. W Opolu także nie będzie imprezy sylwestrowej pod gołym niebem. Miasto zaoszczędzi w ten sposób ponad 200 tys. złotych. Mieszkańców musi zadowolić, przygotowany w zamian, jarmark bożonarodzeniowy.

Sylwester miejski odbędzie się w Zakopanem

TVP znowu zorganizuje „Sylwestra Marzeń” w Zakopanem. Od końca 2016 roku koncerty sylwestrowe Telewizji Polskiej, organizowano w zimowej stolicy Polski. Jedynie sylwester z 2022 na 2021 odbył się w Ostródzie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.