Brak planów na karnawał? Spokojnie, jak zawsze mamy dla Was ciekawe propozycje. Przeczytaj artykuł, zastanów się na spokojnie i wybierz coś dla siebie.

Na początek dobrze rozejrzeć się po swojej miejscowości. Wiele restauracji, klubów czy hoteli organizuje swoje bale maskowe lub wystawne kolacje. Jeśli tylko chcemy spędzić ten czas z przyjaciółmi to na pewno znajdziemy ciekawą propozycję w najbliższej okolicy. Organizacją imprez karnawałowych zajmują się też instytucje kulturalne, oferując pokazy teatralne i muzyczne. Zazwyczaj są to spotkania kameralne, nastawione na mniejsze grono miłośników sztuki.

Jeśli chcemy wyjechać z miasta, warto obrać kierunek górski. Tutaj również mamy szeroki wybór sposobów spędzenia karnawału, zaczynając od schronisk PTTK które organizują wieczory z gitarą i grzanym winem, a kończąc na hotelach i agroturystykach organizujących imprezy z możliwością noclegu.

Jeśli Polska to ciągle zbyt blisko, może warto pomyśleć o zakupie biletów lotniczych? Przewoźnicy i biura podróży szykują ciekawe oferty, dzięki którym możemy wziąć udział w pełnej energii paradzie w Rio de Janeiro, balu maskowym w Wenecji. Oba te miasta rywalizują ze sobą o miano ?króla karnawału?. W Rio przez blisko 30 dni ulice zapełniają się tańczącymi pięknościami w rytmach samby. Natomiast w Wenecji, dzięki maskom panuje klimat tajemniczości, gdzie każdy na kilka dni staje się sobie równy.

Kierunki są też znacznie bliższe, gdyż na zabawę karnawałową możemy wybrać Pragę, Berlin lub Wiedeń, a dzięki atrakcyjnej siatce połączeń autobusowych, wyjazd można ograniczyć do weekendu.

Wszystko to zależy oczywiście od naszych upodobań temperamentu i czy chcemy spędzić czas urlopu na spokojnym wyciszeniu się, czy może na szampańskiej zabawie. A Wy jak spędzacie karnawał? Pochwalcie się swoimi pomysłami w komentarzach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.