Każdego roku Sylwester wielu z nas wygląda tak samo: huczna impreza, koncert miejski czy spotkanie ze znajomymi. Dobrze jednak zmienić sposób żegnania starego roku i zdecydować się na nietuzinkowe rozwiązanie – kulturalnie spędzony wieczór w sali teatralnej. Propozycji jest wiele, poniżej zebraliśmy oferty wybranych teatrów największych polskich miast. Tak więc wybierajmy, bo jest w czym.

ŁÓDŹ

Teatr Powszechny zaprasza na dwa spektakle. O godzinie 18 wystawiony zostanie Tu-wim – to propozycja tylko dla osób bezrobotnych, cena biletu to jedyne 1 zł, w tej cenie bilet może kupić także osoba towarzysząca.
O godzinie 20 rozpocznie się komedia Boeing, Boeing. Po spektaklu zapewnione są mały poczęstunek, lampka wina oraz niespodzianki dla widzów.
Ceny biletów: 130 zł, 150 zł

Teatr Nowy przygotował dwie propozycje. O godzinie 20.30 rozpocznie się sylwestrowy wieczór w Dużej Sali: premiera komedii Zajmijmy się seksem oraz Chcę do nieba – koncertowa wersja spektaklu Chcę do nieba. LeningradŁódź.
Na godzinę 21 teatr przygotował też sylwestrowy wieczór w Małej Sali: koncertową wersję spektaklu Mężczyzna prawie idealny oraz komedię Wszystko o kobietach.
Po zakończeniu przedstawień loteria sylwestrowa, bankiet, wspólne powitanie Nowego Roku oraz szampan dla każdej pary na dalszą część nocy.
Cena biletów: 135 zł

Teatr Muzyczny stary rok pożegna premierą koncertu sylwestrowego Ten piękny, wspaniały świat. O godzinie 21 zabrzmią największe przeboje muzyki operetkowej i musicalowej.
Ceny biletów: 120-300 zł

WARSZAWA

Teatr Kamienica przygotował dwa spektakle, każdy z nich będzie zagrany dwa razy:
– godzina 17 oraz 20.30: Porwanie Sabinek, cena biletów: 200 zł
– godzina 18.30 oraz 21.00: Mąż mojej żony, cena biletów: 150 zł

Teatr Syrena nie zaprezentuje tradycyjnego spektaklu. W tym roku teatr postawił na mieszankę muzyki bałkańskiej i latynoskiej. Wystąpią Magda Navarrete & Million Dollars Mercedes.
Zaplanowane są dwa koncerty: z toastem sylwestrowym o godzinie 18 oraz z zabawą sylwestrową o godzinie 21. Całonocna zabawa obejmuje poczęstunek oraz napoje, także alkoholowe. W menu pojawią się akcenty bałkańskie i południowoamerykańskie. Foyer zamieni się w parkiet taneczny.
Ceny biletów: 200 zł (g. 18) i 400 zł (g. 21)

Teatr Muzyczny ROMA zaprezentuje własną inscenizację musicalu Deszczowa Piosenka (licencja non-replica). Wyróżnia się ona prawdziwymi strugami deszczu padającego na scenę oraz na pierwsze rzędy widowni. Widowisko zaplanowano na godzinę 19.
Ceny biletów: 160-300 zł

KRAKÓW

W Teatrze im. Juliusza Słowackiego o godzinie 18 rozpocznie się spektakl Maskarada. Jest to 3-godzinna opowieść o miłości, zdradzie oraz tragicznej pomyłce, porównywana do Otella Szekspira.
Ceny biletów: 80-100 zł

Teatr Bagatela przy ul. Karmelickiej 6 o godzinie 17 oraz o 20 zagra spektakl Carmen. Bella Donna. Choć akcja sztuki rozgrywa się w Sylwestra, tematem nie jest powitanie nowego roku, lecz morderstwo i związane z nim nieprzewidziane komplikacje.
Ceny biletów: 110-130 zł

W Operze Krakowskiej stary rok pożegnać można przy najpiękniejszych ariach operowych. O godzinie 18 oraz 22 odbędzie się Koncert Sylwestrowy.
Ceny biletów: 60-170 zł (g.18), 145-250 zł (g.22)

WROCŁAW

W Teatrze Polskim stary rok pożegnamy o godzinie 19 widowiskiem Dwadzieścia najśmieszniejszych piosenek na świecie. Pojawią się utwory m.in. Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Elvisa Presley’a, Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. W cenę wliczony jest toast noworoczny oraz poczęstunek.
Cena biletów: 80 zł

Wrocławski Teatr Komedia przygotował komedię Kolacja dla głupca. O godzinie 21 widzowie zostaną powitani grzanym winem. Spektakl rozpocznie się o godzinie 21.30. W przerwie odbędzie się poczęstunek w formie szwedzkiego stołu. Po zakończeniu przedstawienia widzowie i aktorzy wspólnie przywitają nowy rok lampką szampana.
Można także zostać na całonocnym balu sylwestrowym z muzyką na żywo w restauracji Teatralna.
Cena biletów: 200 zł (spektakl z poczęstunkiem) + 200 zł (bal)

POZNAŃ

W Teatrze Muzycznym o godzinie 17 oraz 20 zagrany zostanie specjalny koncert sylwestrowy Johann Strauss Gala. Usłyszymy najpiękniejsze utwory kompozytora, orkiestrą będzie dyrygował José Maria Florêncio.
Ceny biletów: 150-170 zł (g. 17), 160-180 zł (g. 20)

Teatr Wielki przygotował specjalny koncert sylwestrowy, który rozpocznie się o godzinie 19. Na wzór legendarnych koncertów wiedeńskich usłyszymy słynne walce, marsze, polki, uwertury oraz arie. Po koncercie odbędzie się bal sylwestrowy.
Ceny biletów: 150 – 250 zł (koncert bez balu), 750 zł od osoby (koncert + bal)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.