Sylwester kojarzy nam się z zabawą, muzyką, szampanem i fajerwerkami. Jednak nie wszyscy chcą spędzać go w taki sposób. Niektórzy wybierają kino czy teatr, inni zostają w domu, oglądają telewizję lub śpią. Jednak coraz więcej osób decyduje się na jeszcze inne rozwiązanie – wyjazd w odległe, egzotyczne miejsce, aby nowy rok przywitać pod palmami.

Plaża, słońce i relaks

Sylwester pod palmami to na pewno okazja na oderwanie się od rzeczywistości – w Polsce zima, śnieg, a my lecimy do kraju, w którym jest ciepło i słonecznie. To także możliwość poznania nowych miejsc, zwyczajów oraz okazja do zabawy w międzynarodowym towarzystwie. Obserwując miejscowe tradycje, możemy porównywać je z polskimi, poszerzać wiedzę o kulturze innego kraju. Korzystając z okazji, warto zwiedzić ciekawe zabytki, miejsca. Morze oraz słoneczna plaża zapewnią doskonały wypoczynek przed i po zabawie. Warto pozwolić sobie na taki relaks, sylwestrowy urlop na plaży pozwoli wrócić do pracy bardziej wypoczętym i w lepszym humorze.

Gdzie najbliżej?

Gdzie najlepiej pojechać? Najpopularniejsze kierunki to Afryka, Azja i Ameryka Południowa. Wiadomo, że im dalej, tym drożej, dlatego jeśli nie możemy pozwolić sobie na bardzo drogi wyjazd, wybierzmy kraj położony jak najbliżej. Choć temperatury będą tu niższe, nadal możemy liczyć na słońce i plażowanie. Oto kilka propozycji:

Madera – portugalski archipelag na Oceanie Atlantyckim, średnia dzienna temperatura zimą to ok. 20°C, najmniej to 15°C
Izrael – na wybrzeżu Morza Śródziemnego temperatura wynosi ok. 20-23°C, na wybrzeżu Morza Czerwonego jest znacznie cieplej, temperatura wynosi ok. 28-30°C
Jordania – średnia dzienna temperatura to 18°C
Cypr – średnia temperatura zimą wynosi 20°C, ponadto Cypr posiada ciekawe zabytki historyczne i kulturalne
Wyspy Kanaryjskie – popularne wśród Europejczyków miejsce na ucieczkę przed zimnem. Różnorodność terenu, góry, wulkany, sprawiają, że temperatura nie jest taka sama na wszystkich wyspach, waha się między 25 a 15°C
Maroko – na wybrzeżu średnia temperatura to ok. 20°C, nocą nie spada ona poniżej 10°C
Tunezja – średnia temperatura zimą wynosi 17°C
Egipt – na południu temperatury wynoszą ok. 27-30°C, na wybrzeżu ok. 5 stopni mniej, czyli 22-25°C

Co z innymi poza Cyprem wyspami Morza Śródziemnego? Na Malcie, Sycylii, Majorce oraz Ibizie temperatury nie przekroczą raczej 17°C.

Warto wyjechać

Wiele osób powie, że to zbyt kosztowne, że obowiązki rodzinne i brak czasu uniemożliwiają im takie wyjazdy. Ale przecież wiele zależy od nas. Wyjazd można zaplanować dużo wcześniej, zorganizować opiekę nad dziećmi, odłożyć pieniądze. Jeżeli mamy taką możliwość, to jedźmy, odkrywajmy nieznane nam dotychczas miejsca. Wrócimy szczęśliwi, wypoczęci, pełni nowych wrażeń. Będzie co wspominać, o czym opowiadać rodzinie i znajomym. Pozostaną zdjęcia oraz filmy, do których powrócimy częściej niż do wspomnień z tradycyjnie spędzonego Sylwestra.

A jeśli chcesz spędzić sylwestra nieco bliżej, zobacz oferty za granicą, ale niekoniecznie pod palmą!

Komentarze

  • dfsdf
    Odpowiedz

    taki precel to ZONK ja bym się pod tym nie podpisywała na jej miejscu…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.