Zapewne większość z nas, przynajmniej raz w życiu, przeżywało noworocznego kaca. Na stronach internetowych można znaleźć coraz więcej sposobów na jego zwalczenie.

Wśród młodych osób bardzo popularne są różnorodne tabletki, które brane przed imprezą, zapobiegają powstawaniu kaca. Jednak większość osób preferuje stare i sprawdzone sposoby. Jednym z nich jest spożycie dużych ilości witaminy C, zarówno przed balem, jak i w jego trakcie. Najlepiej przyswajać ją nie w postaci tabletek, lecz świeżych owoców, soku porzeczkowego czy też kiszonych ogórków. Warto podczas zabawy zrezygnować z popijana alkoholu gazowanymi napojami, gdyż CO2 przyspiesza wchłanianie alkoholu. Aby zapobiec powstaniu kaca, warto także regularnie jeść, i co najważniejsze — nie pić na pusty żołądek.

Popularny klin nie jest dobrym pomysłem na pozbycie się noworocznego kaca. Z pewnością pomoże lepiej się poczuć, ale niestety jest to krótkotrwały efekt. Specjaliści zalecają, aby następnego dnia wypijać duże ilości wody niegazowanej, która pomoże poprawić stan odwodnionego organizmu. Ową wodę można posłodzić, dodając do niej cukru bądź miodu, dzięki czemu wzrośnie poziom glukozy w organizmie.

Dobrym sposobem jest także sok pomidorowy oraz lekkostrawne śniadanie, nie wspominając już o musujących tabletkach z potasem i magnezem, które rozpuszcza się w wodzie, gasząc tym samym pragnienie i uzupełniając niedobór witamin.

Warto również wybrać się na spacer, co ożywi organizm i pobudzi jego pracę. Coraz więcej osób zaleca także zjedzenie dużej ilości czekolady oraz bananów, które dodadzą energii zmęczonemu po całonocnej zabawie organizmowi. Jednak najlepszym sposobem na noworocznego kaca jest ograniczenie spożywania alkoholu oraz picie z rozsądkiem. Każdy bowiem wie, gdzie kończą się granice, których nie powinien przekroczyć.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.