Planowanie sylwestra powinno się rozpocząć odpowiednio wcześnie, ponieważ często już w październiku, nie ma wolnych miejsc w atrakcyjnych, popularnych lokalach i kurortach. Kiedy przychodzi przełom listopada i grudnia, wszyscy zaczynają zastanawiać się nad tym gdzie spędzić Sylwestra. Na szczęście, z prawdziwego gąszczu propozycji, każdy może wybrać odpowiednią dla siebie ofertę. Szczególnie, że Nowy rok można powitać nad jeziorami, w górach, nad morzem, w ciepłych krajach lub na tradycyjnym balu czy prywatce.

Popularnym sposobem na spędzenie sylwestra są różnego rodzaju bale organizowane m.in. w hotelach, restauracjach i salach. Wiadomo jednak, że trzeba się liczyć z kosztami takiej imprezy. Ceny wahają się od około 200 zł do nawet kilku tysięcy złotych od pary. Dobra stroną takiej formy spędzania sylwestra jest to, że nie musimy się martwić o to, co przygotować do jedzenia lub do jakiej muzyki będziemy się bawić. Wszystko jest przygotowane perfekcyjnie, poza tym coraz częściej się zdarza, że goście takich bali sylwestrowych dostają od organizatorów małe niespodzianki.

Jedną z najnowszych propozycji, która cieszy się sporym zainteresowaniem, jest możliwość spędzenia Sylwestra na morzu. Gwarantuje nam to oderwanie się od codziennych spraw. Promy morskie (takie jak Wawel czy Pomerania) oferują wspaniałe i niezapomniane bale kapitańskie, rozpoczynające się już w przeddzień nocy sylwestrowej. Według osób, które już z takiej oferty skorzystały, Sylwester w takiej formie ma specyficzną atmosferę, a morze pachnie zupełnie inaczej. W pamięci uczestników pozostają niezapomniane przeżycia i barwne wspomnienia.

Innym sposobem na powitanie Nowego Roku jest aktywny sylwester. Ze względu na to, iż wypada prawie w środku zimy, dobrym pomysłem jest wyjazd z rodziną czy z przyjaciółmi w góry, albo może do ciepłych krajów. Wszystkim będzie bardzo miło, jeśli będą mogli spędzić ten czas, zarówno w przytulnych apartamentach w Chorwacji, Włoszech lub Hiszpanii, albo odwrotnie w wynajętym góralskim domu z ogniem wesoło trzaskającym na kominku. Oczywiście mogą to być zarówno polskie góry, jak i za granicą, wszak wycieczki do innych krajów są następnym, cieszącym się coraz większym zainteresowaniem rozwiązaniem kłopotów sylwestrowych.

Bez wątpienia jednak trzeba znacznie wcześniej podjąć decyzję o formie powitania Nowego Roku. Przykładowo, jeżeli organizujemy sylwestra w domu powinniśmy odpowiednio wcześnie zaprosić gości i zastanowić się nad menu. Jeśli w dodatku zdecydujemy się bal przebierańców lub maskowy, należy wszystkich uczestników o tym poinformować. Muszą mieć czas na przygotowanie odpowiedniego, pomysłowego i zaskakującego stroju. Jeżeli jednak zdecydujemy się na sylwestrowy bal w hotelu lub restauracji, to kłopot czasowy jest jeszcze większy. Znacznie wcześniej należy się zaopatrzyć w kreację i zamówić termin wizyty u fryzjera i makijażystki. Często trzeba też wcześniej zamówić taksówkę, ponieważ 31 grudnia rzadko która jest wolna. Natomiast jeżeli zdecydowaliśmy się na aktywne spędzenie sylwestra, warto wcześniej zarezerwować domek czy miejsce w ośrodku wypoczynkowo-wczasowym, gdyż później może już nie być miejsc. Nie wspominając o tym, że w okresie świąteczno – noworocznym ceny znacznie wzrastają. W przypadku wyjazdów zagranicznych nie można zapomnieć o ubezpieczeniu.

Jeśli ktokolwiek nie wie jeszcze, gdzie spędzić Sylwestra, to powinien zapoznać się również z licznymi ofertami biur podróży oraz miejscowych lokali, które proponują bale sylwestrowe. Jeżeli jednak i to nie przypadnie komuś do gustu, to pozostaje mu powitanie Nowego Roku na prywatce u przyjaciół lub na rynku miasta, gdzie zwykle Sylwestra organizują lokalne władze.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.