Jeżeli decydujemy się na imprezę sylwestrową we własnym mieszkaniu, warto pomyśleć nad ciekawymi rozwiązaniami pozwalającymi urozmaicić to wesołe wydarzenie.

Zacznij od kostek lodu

Przy serwowaniu drinków po prostu nie może zabraknąć kostek lodu! Na szczęście obecnie mamy w sklepach duży wybór foremek do lodu innych niż połówki kul czy sześciany. Producenci prześcigają się w pomysłach foremek do lodu. Na rynku dostępne są foremki do tworzenia kostek lodu w kształcie klocków lego dla wiecznych dzieci, delfinów dla miłośników zwierząt, serduszek dla zakochanych, bądź czaszek i duchów dla miłośników ciemnej magii. 😉

Dobierz owocowe akcenty

Kolorowe owoce urozmaicą każdy drink, nawet ten najnudniejszy. W sklepach dostępne są niemalże wszystkie owoce również te najbardziej egzotyczne. Najlepiej jednak skorzystać ze sprawdzonych pomarańczy, mandarynek, cytryn i limonek. Jeżeli zależy nam na lepszym efekcie zaryzykujmy z karambolą, która urozmaici napój swoim gwieździstym kształtem. Choć to nie owoc nie zapominajmy o oliwkach. Fakt nie pasują do wszystkich drinków, ale warto mieć je na wszelki wypadek w lodówce.

Przygotuj cukrowe brzegi kieliszków

Jeżeli chcemy wyjść na dobrych gospodarzy, którym zależy na dobrym wizerunku poświęćmy trochę czasu na własnoręczne ozdobienie kieliszków lub szklanek. Wystarczą kolorowe syropy w różnych smakach i cukier. Aby przygotować dekorację należy na spodkach rozlać trochę syropu, tak by móc zamoczyć w nim brzeg szklanki lub kieliszka. Następnie musimy zanurzyć brzeg w cukrze. Pamiętaj jednak, aby trzymać naczynia w zimnym miejscu przed przyjściem gości, gdyż cukier może się rozpuścić i spłynąć. W efekcie zamiast poprawić wygląd drinka zrobimy sobie dodatkową pracę.

Dodaj słomki, parasolki i mieszadełka

Jesteś gotowa lub gotowy pójść na całość? Zainwestuj w masę bibelotów, które przydatne będą na każdego rodzaju imprezie. Ich nadmiar na pewno się nie zmarnuje. Kup kolorowe słomki z różnymi wesołymi motywami, mieszadełka o ciekawych kształtach i klasyczne parasolki do drinków. Rezultat to przepych w kieliszku, ale pozytywny efekt gwarantowany!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.