Sylwester w Białymstoku jak co roku organizuje Białostocki Ośrodek kultury. W tym roku organizatorzy postanowili postarać się szczególnie, żeby spełnić oczekiwania rzeszy młodych Białostocczan, którzy co roku tłumnie przychodzą na Rynek Kościuszki.

W samym środku sylwestrowej zabawy zaśpiewa młoda wokalistka o polsko-czeskich korzeniach – Ewa Farna. Piosenkarka zadebiutowała na polskim rynku wieku 14 lat płytą „Sam na sam” i od razu podbiła serca słuchaczy swoim mocnym głosem i rockowym pazurem. Kolejne płyty spotykały się z bardzo dobrym przyjęciem, o czym mogą świadczyć nagrody, jakie zdobyła Farna (statuetka Superjedynki, nagroda VIVA Comet Awards i Eska Music Awards ). Podziwiana za niezwykłą, młodzieńcza energię, dobre aranżacje i świetny głos wokalistka uświetni zabawę w Białymstoku.

Pod ratuszem wystąpi również Ania Rusowicz.

Dla tych, których muzyka pop nie porywa i którzy wolą piękne, symfoniczne brzmienia BOK postarał się o zgoła inną propozycję – o godzinie 20.00 w sali kina Forum odbędzie się Galowy Koncert Sylwestrowy. W programie utwory Mozarta, Verdiego, Kalmana, Lehara i oczywiście Straussa. Na pewno nie zabraknie Marszy Radetzky’ego, który tradycyjnie grany jest na koncercie noworocznym w Wiedniu. Dzieła usłyszymy w spektakularnych wykonaniach Agnieszki Schwebler-Tomaszewskiej (solistki Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie), Hanny Różankiewicz (śpiewaczki opery białostockiej) oraz tenora Tomasza Krzysica (solisty Warszawskiej Opery Kameralnej). Śpiewakom towarzyszyć będzie Podlaska Orkiestra salonowa pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego (dyrektora artystycznego Suwalskiej Opery Kameralnej).

O północy można spodziewać się pokazu fajerwerków, do którego w tym roku dołożono szczególnych starań i zwyczajowych życzeń od władz miasta. Całość miejskiego sylwestra będzie kosztowała 250 tysięcy złotych, więc zabawa na pewno będzie szampańska!

Komentarze

  • Bianka Banaś
    Odpowiedz

    🙂 kocham ją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.