Na sylwestrowej scenie Dwójki we Wrocławiu królować będą w tym roku polskie i światowe przeboje disco lat 70. i 80. Będzie to zabawa, której do tej pory jeszcze nie było. Widzowie i zebrani na wrocławskim rynku przeniosą się w klimatyczne lata świetności muzyki disco. Zapowiada się gorączka sylwestrowej nocy!

Kto wystąpi na Sylwestrze we Wrocławiu i rozgrzeje publiczność energetycznymi, złotymi hitami disco? Pojawią się przede wszystkim ikony polskiej muzyki — Justyna Steczkowska, Edyta Górniak, Kombii, Kora, Marek Piekarczyk, Izabela Trojanowska, Wojciech Gąssowski, Shakin’ Dudi, Zbigniew Wodecki, VOX, Krzysztof Jaryczewski i Kapitan Nemo. Zaśpiewają także przedstawiciele młodszego pokolenia — Kamil Bednarek, Rafał Brzozowski, Maria Sadowska, Marika oraz Misia Furtak. Tego niezwykłego wieczoru posłuchamy także finalistów show TVP2 „Voice of Poland” – Arek Kłusowski, Ernest Staniaszek, Jagoda Kret i Mateusz Ziółko.

Dwójka zaprosiła na sylwestrowy koncert również gości specjalnych z zagranicy. Przed wrocławską publicznością zaprezentują się Midge Ure — były wokalista i gitarzysta brytyjskiego zespołu Ultravox znanej z hitów „Dancing with tears in my eyes” oraz „Vienna”. Zaśpiewa również Ray Wilson — wokalista legendarnej grupy Genesis.

„Disco Sylwester z Dwójką” poprowadzi para znana z programu „Voice of Poland” Marika i Tomasz Kammel, a humoru na scenie doda kabaret Paranienormalni.

„Historia koncertów sylwestrowych Dwójki i Wrocławia sięga 2005 roku. Cieszymy się, że wspólnie z TVP możemy kontynuować i rozwijać tę tradycję. Imprezy sylwestrowe na wrocławskim rynku to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, artystyczne i medialne. To także wydarzenie z ugruntowaną marką, stanowiące dowód na to, że wieloletnia, bliska współpraca może przynosić znakomite efekty.” – komentuje Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Transmisja koncertu sylwestrowego rozpocznie się na antenie TVP2 punktualnie o godz. 20:05.

W ubiegłym roku „Sylwester z Dwójką” oglądało niemal 3,5 mln widzów przed telewizorami. Konkurencyjna „Sylwestrowa Moc Przebojów” telewizji Polsat uzyskała oglądalność na poziomie 3,1 mln widzów. W tym roku do walki o widza dołączyła również stacja TVN, która zdecydowała się na organizację sylwestrowego koncertu w Krakowie.

Komentarze

  • Werka
    Odpowiedz

    a w Grudziądzu będzie Jula!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.