Radni Krakowa nie popierają pomysłu prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego by zorganizować Sylwestra na Rynku Głównym. Jako alternatywę proponują „bogate świąteczne oświetlanie metropolii” – konkretnie zabytków.

Pomysłodawca Jacek Balcerowicz uważa, że iluminacja miasta oraz mapping różnych obiektów historycznych to świetny pomysł. Imprezę sylwestrową ocenia jako wyczerpaną formę rozrywki, która straciła na atrakcyjności i aktualności. Radny uważa, że oświetlenie miasta, wzorem Warszawy, będzie dodatkowym impulsem dla turystów chcących zobaczyć Kraków w niecodziennej oprawie.

Aleksander Miszalski ma mieszane uczucia. Możemy wywnioskować z jego wypowiedzi, że pomysł mu się nie podoba.
Członek zarządu oponuje jako swoje argumenty przedstawiając promocje miasta. Miasta, które zyskuje sporo pieniędzy właśnie dzięki dużym imprezom. Miszalski analizuje opłacalność decyzji Radnych.

Radny Dzielnicy I Tomasz Daros idzie w stronę konsultacji społecznych. Pragnie on by mieszkańcy Krakowa mieli wpływ na życie kulturalne miasta. Chce by to oni zdecydowali czy tak ważna impreza jak Sylwester ma być organizowana przez Telewizję Polskę, czy przez inną mniejszą, taką która skoncentruje się na Krakowie.

Nie wiadomo jeszcze oficjalnie jak będzie wyglądał Sylwester w Krakowie w tym roku. Przed rokiem, Izabela Helbin złożyła obietnice organizacji telewizyjnego Sylwestra. Co jednak jeśli Rada Miasta zadecyduje inaczej?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.