Obowiązujące obecnie obostrzenia, związane z epidemią COVID-19, nie pozwalają na organizację imprez masowych. Oficjalnie nie potwierdzono jeszcze, czy zostaną one przedłużone po 27 grudnia. Od dwóch miesięcy wiele miast odwołuje jednak Sylwestry miejskie, które co roku odbywały się na największych polskich rynkach. Sprawdź, gdzie władze podjęły już decyzję!

Sylwester miejski – Wrocław, Kraków

Premier Mateusz Morawiecki, w internetowej sesji Q&A zapowiedział, że ograniczenia na tegorocznego Sylwestra mogą być takie same, jak te obowiązujące podczas Wigilii. Jakie będą ostatecznie decyzje, dowiemy się dopiero przed samymi świętami. Mimo tego, wielu włodarzy miast już odwołało Sylwester miejski 2020/2021. Które z polskich miast nie zorganizują imprez?

Sylwester 2020 w Krakowie

Nowego Roku nie powitamy z rzeszą ludzi na krakowskim rynku. Prezydent miasta zapowiedział jednak bezpieczną alternatywę dla tych, którzy w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia 2020 roku, przebywać będą w dawnej stolicy Polski. W tegoroczną sylwestrową noc Rynek Główny (oraz inne części Krakowa) ozdobią niebanalne formy audiowizualne. Spragnieni obcowania ze sztuką oraz sylwestrowego „wielkiego wyjścia”, będą mieli okazję przespacerować się po mieście, oglądając nowoczesne instalacje artystyczne i robiąc im zdjęcia. Taka forma świętowania ma pozytywnie wpłynąć na wizerunek lokalnych twórców.

Sylwester 2020 Wrocław

Klasycznej imprezy sylwestrowej na Rynku nie zorganizuje też Wrocław. Mieszkańcom zaproponowano jednak coś, co może dać im chociaż namiastkę świętowania w gronie znajomych (i nie tylko). Wrocławianie wezmą bowiem udział w Sylwestrze Życia, czyli domówce online. Panie mogą już szykować ulubione sukienki, a Panowie kolorowe koszule! Każdy z zainteresowanych, świętujących w domowym zaciszu, będzie miał bowiem szansę – za pośrednictwem mediów miejskich – połączyć się z innymi podczas specjalnej transmisji.

sylwester miejski wrocław 2020

Typowego sylwestra miejskiego odwołały też inne polskie miasta, m. in.: Poznań, Giżycko, Grudziądz, Rzeszów czy Toruń.

Sylwester z Polsatem 2020-2021

Transmitowana od 2006 roku w Polsacie Sylwestrowa Moc Przebojów cieszyła się dużym zainteresowaniem widzów. Przez ostatnie dwa lata stacja nadawała koncerty plenerowe z Chorzowa. Czy w tym roku impreza ma szansę się odbyć? Już w październiku podano informację, że współorganizator wydarzenia – Miasto Katowice – w pandemicznym roku 2020 nie podejmie się realizacji podobnego przedsięwzięcia. Po potwierdzeniu tej informacji spekulowano, że być może Polsat zdecyduje się na emisję koncertu bez udziału publiczności. Dziś, dzięki zapowiedziom Dyrektor programowej Niny Terentiew, o planach stacji wiemy już nieco więcej. Impreza ma być nie tylko kompilacją transmisji z dwóch, warszawskich studiów telewizji Polsat, ale również połączeniem zabawy telewidzów i internautów. Ci drudzy będą mieli możliwość interaktywnego uczestnictwa w Sylwestrze z Polsatem. Jesteście ciekawi programu?

Sylwester miejski – Warszawa 2020

Od czterech lat, warszawski sylwester miejski transmitowała telewizja TVN. Informacja o odwołaniu plenerowego koncertu w Warszawie jest więc jednoznaczna także ze zmianą telewizyjnej ramówki. Większość stacji widzom proponuje wieczór sylwestrowy z koncertem w zmienionej lub zupełnie nowej odsłonie. TVN postanowił wyróżnić się jednak wieczorem filmowym. Na antenie zobaczymy polskie produkcje: Nigdy w życiu! oraz Pieniądze to nie wszystko. Bardzo późnym wieczorem, planowana jest emisja komedii American Pie II. Co w tym czasie będzie działo się w stolicy? Tego jeszcze nie wiadomo.

sylwester z tvn

Sylwester w Zakopanem – czy będzie Sylwester z Dwójką?

Niedługo po wyemitowaniu w Telewizji Polskiej konkursu Eurowizji Junior 2020, prezes TVP oświadczył, że na antenie zagości Sylwester Marzeń. Czy Sylwester z Dwójką ponownie odbędzie się w Zakopanem? Jedną z proponowanych na Sylwestra z TVP lokalizacji, zaraz po stolicy Tatr, miał być Stadion Narodowy. Ten jednak obecnie pełni funkcję szpitala polowego. Niedawno TVP zdradziła, że koncert odbędzie się w… Ostródzie! Wśród wykonawców m. in. Cleo, Zenek Martyniuk i Marcin Miller, lider zespołu Boys. Na oficjalnej stronie TVP zapowiedź programu emisji obejmuje 12 kolejnych dni. Możemy więc spodziewać się, że dokładne informacje (wraz z godziną rozpoczęcia imprezy) będą podane nie później niż 20 grudnia br. 🙂

sylwester miejski

A Ty, jak chcesz spędzić Sylwestra 2020? Na domówce, przed telewizorem, a może w domku na uboczu? Podziel się opinią tutaj.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.