Spore zaskoczenie. Stacja TVN postanowiła przenieść swój coroczny koncert sylwestrowy z Krakowa do Warszawy. Fakt ten dziwi o tyle, że stolica i TVN współpracować mają przez cztery kolejne lata.

Z Krakowa do stolicy

Stacja obiecuje, że dzięki temu mieszkańcy Warszawy będą mieli okazję witać nowy rok przy największych przebojach polskich i zagranicznych artystów. TVN chce zmienić formułę sylwestrowej zabawy. Jedną ze zmian będzie przeniesienie sceny z błoni PGE Stadionu Narodowego na Plac Defilad.

Kraków zostawiony na lodzie?

A co z Krakowem? Nie są znane żadne plany, ani decyzje ze strony miasta związane z sylwestrem. Pozostałe stacje, które decydują się co roku na organizację koncertów sylwestrowych czyli TVP i Polsat, z dużą pewnością ponownie transmitować będą sylwester odpowiednio z Wrocławia i Katowic. Kraków w tym roku najprawdopodobniej zorganizuje skromniejszą imprezę sylwestrową bez telewizji (lub w ogóle jej nie zorganizuje).

Sprawdź oferty Sylwestrowe z Warszawy

ŚDM zamiast sylwestra

Wycofanie się Krakowa z partnerstwa ze stacją TVN może być spowodowane organizacją Światowych Dni Młodzieży, które z pewnością nadwyrężyły budżet miasta. Rok temu sylwestrowy koncert kosztował aż 5 milionów złotych. Kraków wyłożył mniej niż połowę kwoty, bo 2 miliony. Łatwo przekalkulować, że o ile miasto zdecydowałoby się na koszt rzędu 2 milionów, to impreza sylwestrowa nie będzie już tak huczna jak w ubiegłych latach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.