W dzisiejszych czasach lubimy szukać niecodziennych form spędzania wolnego czasu. Coraz częściej wybieramy świąteczne wyjazdy, a Wigilię spędzamy w restauracji, odcinając się od zgiełku przygotowań.

Gdzie spędzić kameralnie Sylwestra

Dla osób, które nie odnajdują się podczas głośnych imprez sylwestrowych lub po prostu chcą go spędzić w otoczeniu kameralnych, teatralnych kuluarów, istnieje wiele zorganizowanych przez polskie teatry, nocy sylwestrowych.

Sylwester w teatrach w Łodzi

Łódzki teatr Nowy zaproponuje swoim widzom sztukę „Złodziej”, w reżyserii Marka Pasiecznego. Błyskotliwe poczucie humoru, oraz dynamiczne i zaskakujące zwroty akcji przyciągną uwagę widzów na prawie trzy godziny. Wystąpią między innymi Dariusz Kowalski, Agnieszka Korzeniowska oraz Bartosz Turzyński. Bilety zamówić można przez Internet lub tradycyjnie w kasie.

Teatr im. Jaracza w Łodzi zaprasza na spektakl „Totalnie szczęśliwi” w reżyserii Jacka Filipiaka. Jest to historia o współczesnych aspektach miłości, przedstawiona z perspektywy młodego pisarza i aktorki, w których wcielą się Kamil Maćkowiak wraz z Ewą Audykowską – Wiśniewską. Bilety zakupić można w kasach teatru.

Sylwester w teatrach w Warszawie

Warszawski teatr Studio proponuje rozpocząć wieczór o 19:00 wraz z premierą spektaklu „Sąd ostateczny”, którego autorem jest Ödön von Horváth. Historia przedstawia życie małej społeczności, w postaci wciągającej dla widzów opowieści. Na scenie zobaczymy m.in. Monikę Krzywkowską oraz Dorotę Landowską. Bilety można zakupić na stronie teatru, a ceny wahają się od 70 do 200 zł.

Sztukę „Histerie miłosne”, zaoferuje swoim widzom studio Buffo w Warszawie. Historia napisana przez Murraya Schisgala odniosła wielki sukces w Ameryce. Stołeczny teatr tłumaczenie powierzył Bartoszowi Wierzbięcie, dzięki czemu komedia bliska jest współczesnemu widzowi. Główne role powierzono Szymonowi Bobrowskiemu, Magdalenie Boczarskiej i Bartłomiejowi Topie. Spektakl łączy elementy absurdalnego humoru i klasycznej farsy. Czarny humor i groza występują obok siebie, a stojący na rozdrożach bohaterowie są tym śmieszniejsi, im bardziej trudna jest ich sytuacja. Bilety do nabycia na stronie studia Buffo lub w kasie, w cenie 250 zł.

Gdzie jeszcze można spędzić Sylwestra w teatrze?

Na teatralnej mapie Polski znaleźć można nie tylko Łódź czy Warszawę. Interesujące sylwestrowe sztuki oferuje wiele teatrów. Strony internetowe będą sporym ułatwieniem na drodze do znalezienia idealnego spektaklu na tę wyjątkową noc. Bilety najlepiej rezerwować wcześniej, a nie zostawiać wszystko na ostatnią chwilę.

Sprawdź gdzie spędzić Sylwestra w teatrze w innych polskich miastach.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.