Bardzo popularną formą powitania Nowego Roku w Polsce jest Sylwester po góralsku. W Internecie znajdziemy wiele ofert góralskiego Sylwestra.

Zazwyczaj są to oferty kilkudniowych pobytów w górach z wieloma atrakcjami. Podczas kilku dni pobytu istnieje możliwość udania się na kulig sylwestrowy z pochodniami połączony z ogniskiem i degustacją tradycyjnych potraw góralskich. Gospodarze często organizują integracyjne biesiady przy kominku czy też zabawy taneczne z akompaniamentem kapeli góralskiej. Podczas takiej sylwestrowej zabawy goście mają możliwość pożywienia się swojskim jadłem, popijając je grzańcem lub regionalnym winem.

To nie wszystko co czeka turystów na góralskim Sylwestrze. Sylwestra zazwyczaj wita się pod gołym niebem, na ognisku wraz z góralami opowiadającymi niesamowite historie o regionie, dzielącymi się pradawnymi górskimi legendami i wesoło żartującymi. Można nauczyć się góralskich tańców i wysłuchać energicznych przyśpiewek. Nie można pominąć również niespotykanych w innych regionach Polski konkursów takich jak góralskie jajeczko z Harnasiem czy rżnięcie piłą co by sił starczyło.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.