Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a nie każdy z nas podjął decyzję o tym gdzie i jak go spędzić. W zależności od upodobań, możemy wybierać pośród setek propozycji standardowych bali, lub dedykowanych imprez takich jak: sylwester dla singli, studentów, zakochanych czy rodzin z dziećmi.

Ale to już było? Teraz czas na coś niezwykłego

Coraz modniejsze stają się imprezy tematyczne, takie jak aktywny sylwester w aquaparku gdzie można przy okazji pozbyć się świątecznych kilogramów czy zabawa sylwestrowa w tramwaju bez ryzyka sprawdzania biletu. Jednak największą popularnością cieszą się nietypowe oferty sylwestrowe… Niestety nie każdy ma pomysł jak przywitać Nowy Rok, czasem ciężko jest się w ogóle zabrać za szukanie ofert sylwestrowych.

Tradycyjne bale i zabawy to przeżytek

Tak uważają Internauci, którym sylwester w domu czy na tradycyjnej zabawie, najwyraźniej się znudził. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez portal Sylwestrowo.pl – w tym roku znacząco zwiększyła się liczba ofert z kategorii nietypowy sylwester. Obok tradycyjnych balów i zabaw można spotkać propozycje, które pozwolą nam powitać Nowy Rok w niekonwencjonalny sposób. Sprawdźmy najciekawsze z nich…

Sylwester w kopalni – 250 metrów pod ziemią

To propozycja dla tych, którzy chcą spędzić wyjątkowy czas w białej solnej scenerii, zwiedzając średniowieczne podziemia kopalni w Wieliczce, lub Bochni. Winda, która zjedzie 250 metrów pod ziemię posłuży jako wehikuł czasu, przenosząc każdego do niezwykłego miejsca w którym niegdyś sól była równie cenna jak złoto. Koszt imprezy to 380zł od osoby.

Sylwester w siodle

Jeśli jesteś ciągle w ruchu i chcesz w tym stanie pozostać zdecyduj się na sielską zabawę, życie w siodle i pyszne jedzenie. Możesz też wybrać się na konną przejażdżkę, lub zasiąść w ogromnych ciepłych saniach z pochodniami, zaprzężonych w konie i podążać do leśniczówki gdzie będzie czekało ognisko, grzane wino, staropolski bigos i inne przysmaki. Wieczorem konieczna jest sauna, która każdego rozgrzeje do przednoworocznych harców. Dwa dni takiej zabawy zamyka się w kosztach 350zł za osobę.

Rejs po Skandynawii, wśród lodów

Aby poczuć mroźny klimat zimy, wybierz się na rejs lodołamaczem. Jest to morska podróż przez niekończące się pola kry lodowej tworzącej fantastyczne kształty. Piękno północnego archipelagu, pokrytego skrzącym się w zimowym słońcu śniegiem, będzie niezapomnianym widokiem, a zabawy na statku podgrzeją temperaturę kiedy zdecydujesz się zejść na pokład. Takie widoki zachwycą nawet najbardziej wymagających, którzy zdecydują się zapłacić za trzy dniowy rejs 1500zł od osoby.

Sylwestrowe Safari

Jeśli nie przepadasz za zimą i wolisz wygrzewać się w słońcu, weź aparat i wybierz się na sylwestra do gorącej Namibii, gdzie czeka cię przejażdżka samochodem terenowym w otoczeniu żyraf i słoni, ale nocą uważaj na podstępne hieny, które chętnie poczęstują się twoim prowiantem. Na spragnionych przygód czekają plemiona Herero, Himba, Ovamba i Damara, możesz też zanocować w buszu z Buszmenami. Zostań w tym roku podróżnikiem i odwiedź plantację przypraw połączoną z degustacją kawy z kardamonem, możesz też zakupić oryginalne wyroby ludów. 14 dni pełnych atrakcji to koszt 14.500zł za osobę.

Sylwester w operze

To nie lada gratka dla miłośników sztuki. Noc w towarzystwie największych artystów sceny muzycznej to uczta dla ucha, która sprawi, że Nowy Rok przywitacie w śpiewającym nastroju. Na gości czeka koncert sylwestrowy, lampka szampana oraz wykwintne menu. W programach znajdą się najpiękniejsze fragmenty operowe i baletowe, niezapomniane arie operetkowe oraz porywające do tańca utwory instrumentalne w nowych aranżacjach.

Propozycji jest wiele, można wybierać wśród aktywnego odpoczynku w siodle, średniowiecznej scenerii kopalni solnej, morskiej podróży lodołamaczem, gorącego Safari, czy muzycznej uczty w operze. Wybór zależy od naszych upodobań i oczywiście nakładów finansowych jakie chcemy przeznaczyć na świętowanie Nowego Roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.