Aby Nowy Rok był pomyślny i udany, warto trochę pomóc losowi. Ciekawym pomysłem na zabawy sylwestrowe mogą być także wróżby, niektóre z nich można wykonać niezależnie od miejsca świętowania.

Ważne sprawy

Postaraj się, aby w Nowy Rok nie wchodzić ze starymi obowiązkami. Mogą się one wówczas ciągnąć w nieskończoność. Skutecznym sposobem może być wykonanie listy z zadaniami i skrupulatne ich wykreślanie w trakcie ich wykonywania. Lepiej, żeby przyszły rok zaczął się od spokoju, a nie od regulowania zaległych obowiązków.

Obowiązki domowe

Pranie, prasowanie, sprzątanie – wszystko to niech się zakończy z dniem 30 grudnia. Ostatni dzień roku powinien mijać w atmosferze relaksu i odprężenia. Chyba nikt z nas nie chce przez cały kolejny rok nieustannie krzątać się po domu wykonując te czynności?

Dawne bolączki serca

Jeżeli nosisz w sobie już zbyt długo dawne wspomnienia i niespełnione miłości spróbuj tym razem się ich pozbyć. Wypisz je wszystkie na czerwonej kartce. Nikt nie musi o tej kartce wiedzieć, ani tym bardziej jej czytać. Zrób to dla siebie, aby w Nowym Roku mieć czysty umysł otwarty na świeże doświadczenia. Kartkę z troskami spal 1 stycznia.

Ureguluj długi

Za nic w świecie nie wchodź w Nowy Rok z zaległymi spłatami. Ważne, aby wszystkie były uregulowane, a głowa spokojna.

Tradycyjne noworoczne postanowienia

Chociaż to stary pomysł warto go wykorzystać w dzisiejszych czasach. Przed Tobą kolejny rok, kolejne egzaminy, projekty, zadania zawodowe. Przed Tobą stoją także możliwości. Postaraj się, aby ten rok wykorzystać w pełni. Zrób listę noworocznych postanowień. Ale niech zachowają one wymiar realności. Dlatego kieruj się sprawdzoną metodą wyznaczania celów wśród menedżerów. Stosuj metodę SMART(ER) przy określaniu dążeń. Niech cele będą specific czyli konkretne i proste, measurable czyli mierzalne, ambitious czyli ambitne, realistic czyli możliwe do wykonania, timely – określone w czasie oraz exciting czyli ekscytujące i recorded czyli zapisane. Dzięki zastosowaniu tej metody prawdopodobieństwo realizacji zamierzonych celów będzie dużo większe.

Wróżba z szampana

Gdy rozlany zostanie szampan, zwróć uwagę na bąbelki w nim pływające. Jeżeli okaże się, że ruch bąbelków będzie chaotyczny i szybki oznaczać to może, że nadchodzący rok będzie obfity w nowe niespodziewane wydarzenia. Gdy bąbelki będą unosiły się w wolnym tempie do góry – rok będzie spokojny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.