Czeka cię sylwestrowy wieczór z rodzicami? Nie zgrzytaj zębami. Jeśli się postaracie wspólnie, spędzicie udaną imprezę.

Działajcie zespołowo

Wspólnie zaplanujcie menu i razem je realizujcie. Nie zrzucajcie całej roboty na mamę. Niech każdy zrobi to, co umie najlepiej. Jedźcie razem na zakupy. Wcześniej przygotujcie listę, żeby o niczym nie zapomnieć, ale także, żeby nie skusić się na zbyt wiele niepotrzebnych rzeczy. Po powrocie do domu podzielcie się obowiązkami. Niektóre dania na pewno można przygotować trochę wcześniej, inne lepiej pozostawić do wykonania tuż przed podaniem.

Elegancja i szyk

Pomimo tego, iż jesteście rodziną i znacie się jak łyse konie, pamiętajcie, że to Sylwester — czas szaleństwa i ekstrawagancji. Zróbcie się na bóstwa. W końcu w takiej odsłonie każdy czuje się lepiej niezależnie od wieku. Niech nikt nie żałuje pięknych kreacji na Sylwestra, ani drogiej biżuterii. Na pewno każdy zostanie doceniony.

Wystrój pokoju

Kilka balonów, serpentyny, kolorowe serwetki oraz wzorzyste szklanki i kieliszki. Niech cały dom poczuje klimat nadchodzącego roku. Trzeba go powitać z szykiem i gustem.

Wspomnienia

W ciągu roku zazwyczaj nie mamy czasu na to, aby się zatrzymać, porozmawiać. Święta mijają też dosyć szybko, bo przecież tyle osób trzeba odwiedzić, tyle jedzenia zjeść. Wykorzystajcie ten wieczór na wspólne rozmowy i wspomnienia. Twoi rodzice pamiętają mnóstwo historii, o których Ty zapewne nawet nie masz pojęcia. Pooglądajcie wspólnie zdjęcia. Wróćcie wspomnieniami do tamtych dni.

Postanowienia noworoczne

Prócz osobistych postanowień noworocznych, wymyślcie jedno wspólne dla was wszystkich. Niech to będzie np. postanowienie jedzenia razem obiadu chociaż raz w miesiącu, częstsze wypady do kina lub choćby częstsze telefony. Pamiętajcie, aby w nadchodzącym roku, w natłoku codziennych spraw, nie zapomnieć o tym, co w życiu najważniejsze — o sobie nawzajem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.