Wielkimi krokami zbliża się Sylwester, a wraz z nim — gorączka przygotowań. Organizując imprezę, zawsze chcemy, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wszystko po to, by ten jeden jedyny dzień roku stał się czasem niepowtarzalnym. Oto kilka prostych porad, które zaprowadzą nas ku udanej imprezie.

Jeśli już dziś przeczytacie nasz przewodnik, ominą Was wszelkie stresy związane z przygotowaniami do Sylwestra. Aby jednak impreza była udana, doszła do skutku i aby zapisała się w pamięci wszystkich gości, należy ją przede wszystkim dobrze zaplanować. Choć brzmi banalnie, jest to zadanie wymagające wielkiego wysiłku.

Pomyśl o sobie

Pomyślcie nad własnymi oczekiwaniami wobec Sylwestra. Zastanówcie się, co jest dla Was najważniejsze: duża impreza, a może małe spotkanie w gronie najbliższych? Nie sugerujcie się tym, co robią wszyscy naokoło, bo to tylko od Was zależy, jak się będziesz bawić. Jeśli nie posłuchacie siebie, Sylwester na pewno nie będzie udany, ponieważ spędzicie go wbrew swojej naturze. Jeśli marzy Wam się wielka impreza? Już dziś zacznijcie ją organizować; wyjazd na narty — nic prostszego — już dziś poszukaj jakiegoś wyjazdu w przystępnej cenie. A może najchętniej zostalibyście w domu, zaszyli się pod kołdrą z miską popcornu i pilotem do telewizora w dłoni? Nie przejmujcie się presją otoczenia. Zróbcie to, na co naprawdę macie ochotę.

Zaproszenia na Sylwestra

O zaproszeniach sylwestrowych warto pomyśleć ze znacznym wyprzedzeniem. Jako że Sylwester to szczyt imprezowego sezonu, każdy jak najwcześniej stara się znaleźć jakąś opcję, która przypadnie do gustu. Dlatego też, jeśli organizujemy imprezę, warto sporządzić listę gości ze znacznym wyprzedzeniem. Będą oni mieli więcej czasu na zastanowienie się oraz zaplanowania tego wyjątkowego wieczoru.

Zakupy

Nie należy zapominać, że w dzień Sylwestra bardzo często ceny produktów, które cieszą się największą popularnością, rosną. Warto zatem zrobić zakupy z wyprzedzeniem, kiedy jeszcze nie ma w sklepach tłumów ludzi, kolejki nie są gigantyczne, a półki zasobne w produkty spożywcze i napoje wyskokowe niezbędne do przygotowania drinków sylwestrowych. Warto zaoszczędzić sobie sylwestrowych stresów i poświęcić jeden grudniowy wieczór na zrobienie zakupów.

Sylwestrowy strój i makijaż

Bardzo często już w sam dzień Sylwestra okazuje się, że coś jest nie tak z naszą kreacją sylwestrową. Okazuje się, że nie mamy rajstop, sukienka, o której myślałyśmy, jest za krótka, a marynarkę pożyczyłyśmy dawno temu przyjaciółce, która nam jej do dziś nie oddała. W jakieś grudniowe wolne popołudnie można zmierzyć różne zestawy i spróbować różnorakich makijaży, po to, by w Sylwestra nie spotkała nas żadna niemiła niespodzianka. A poza tym dobrze dobrany strój i makijaż pozwoli nam dobrze wyglądać i świetnie się bawić. Warto również zawczasu umówić się do kosmetyczki, fryzjera czy manicurzystki, gdyż ich grudniowy terminarz jest niezwykle napięty, więc znalezienie dogodnego terminu wiąże się niemal z cudem.

Taxi

Zapiszcie sobie w telefonie kilka numerów na taksówkę. Firma, z której zawsze korzystasz, może mieć zajęty telefon albo brak dostępnych taksówek. Lepiej zapłacić trochę więcej niż stać na mrozie w środku nocy.

Chill out

Co najważniejsze — nie stresujcie się, jeśli coś Wam nie wyjdzie, że ktoś nie przyjdzie, że coś się nie do końca powiedzie. Cieszcie się tym niepowtarzalnym dniem, bo jak sami wiecie — zdarza się on tylko raz w roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.