W sylwestra ludzie przede wszystkim się bawią. Ale są też tacy, którzy zamiast iść na imprezę, wolą spędzić tę noc pracując. Kusi przede wszystkim obietnica większego zarobku. W jakich branżach mamy największe szanse na znalezienie sylwestrowej pracy i jak się do tego zabrać?

Niania

Opieka nad dziećmi w noc sylwestrową cieszy się ogromnym powodzeniem. Najczęściej sami rodzice ogłaszają, że szukają opiekunki, nawet do swoich kilkumiesięcznych pociech.

Niania na sylwestra - WymarzonySylwester.pl

Nianie mają do wyboru pomoc w domu bądź deklarację opieki nad dzieckiem u siebie. Szukając sylwestrowej pracy, warto zwrócić uwagę na tego typu ogłoszenia, gdyż średnie stawki wahają się od 150 do nawet 400 zł za noc.

W internecie krąży również wiele ofert dotyczących kinderbali czy opieki nad dziećmi podczas imprez sylwestrowych organizowanych przez firmy eventowe. Za udział w takiej inicjatywie możemy otrzymać ok.200 zł za kilka godzin pracy.

Osoba do towarzystwa

Imprezowicze, którzy nie znaleźli jeszcze swojej drugiej połówki, czasami szukają w internecie osoby do towarzystwa. Najczęściej poszukuje się młodych kobiet na wspólny bal, ale panowie dżentelmeni również są w cenie. Zanim jednak zdecydujemy się na taką formę zarobku, należy zastanowić się, czy dana propozycja nie jest zbyt ryzykowna.

Sprzątaczka

W serwisach z ofertami pracy można również znaleźć ogłoszenia osób oferujących posprzątanie mieszkania/domu po hucznej zabawie sylwestrowej. Jest to optymalne rozwiązanie dla tych, którzy już wcześniej mieli do czynienia z taką pracą, ale też tych, którzy mają odwagę zmierzyć się z poimprezowym bałaganem.

Gastronomia

Kucharz na sylwestra - WymarzonySylwester.plWysokie stawki w branży gastronomicznej przyciągają rzesze młodych ludzi chcących skorzystać z okazji. Najczęściej na tę noc poszukuje się kucharzy, kelnerów, barmanów, pomocy kuchennych czy hostess. Ofert w sieci jest bez liku, jednakże warto pomyśleć wcześniej i zorganizować sobie pracę już w listopadzie. Spóźnialscy bowiem, w tej okupowanej branży, skazani są na porażkę.
Ważne jest też, gdzie będziemy pracować, ponieważ zarobki uzależnione są od wielkości miasta. W Warszawie zysk będzie największy. Wykwalifikowany barman może tam liczyć nawet na 1,6 tys. zł zarobku. Natomiast praca w fast- foodach nie zagwarantuje nam przypływu większej gotówki, gdyż większość lokali zamykana jest ok. godz. 18.

W czasie pracy 31 grudnia nie należy się też spodziewać większych napiwków. Sylwestrowi imprezowicze wydający pieniądze na wstęp, wystawne jedzenie i kolorowe drinki nie są zbyt hojni. Na szczęście wiele restauracji zapewnia pracownikom bonusy z racji pracy w ostatnim dniu roku. Można zatem oczekiwać premii w wysokości połowy wynagrodzenia.

Stacje paliw

Szukając ofert, warto pomyśleć o pracy na stacji benzynowej. Z racji całodobowego dyżuru i zwiększonego ruchu w sylwestrową noc, na stacjach potrzeba więcej pracowników, aniżeli w dzień powszedni. Jeśli będziemy mieć szczęście, pracodawca wynagrodzi nasz wysiłek bonusem pieniężnym do stawki podstawowej.

Szatniarz, ochroniarz

Jako że sylwester jest przede wszystkim dniem imprezowym, wzrasta popyt na ochroniarzy, strzegących naszego bezpieczeństwa, oraz szatniarzy, którym oddajemy pod opiekę odzież zwierzchnią. Podstawowymi wymaganiami, które trzeba spełniać, są odpowiednia postura i kwalifikacje. Taka praca nie jest więc dla wszystkich, co tłumaczy, że również ochroniarze pracujący w sylwestra, mogą liczyć na większe niż zwykle stawki.

DJ-e i wodzireje

DJ na sylwestra - WymarzonySylwester.plBardzo dużym zainteresowaniem cieszą się DJ-e oraz wodzireje prowadzący bale sylwestrowe, ponieważ, jak wiadomo, bez muzyki i konkursów nie ma dobrej zabawy. Jeśli wiec posiadamy doświadczenie w tej branży, warto się dobrze rozreklamować. Swoje usługi najlepiej oferować na popularnych portalach typu www.gumtree.pl, www.tablica.pl, www.pracuj.pl. Dziennie zaglądają tam tysiące osób, więc istnieje spora szansa na szybką odpowiedź. Tym bardziej że gra warta jest świeczki — średni zarobek DJ-a w sylwestrową noc to 4000 zł. Można również skorzystać z serwisów branżowych z ogłoszeniami pracy w Sylwestra np. www.praca.nasylwka.pl, gdzie można znaleźć oferty pracy lub dodać swoje ogłoszenie o poszukiwaniu pracy.

Opieka nad zwierzętami

Również miłośnicy zwierząt mają okazję połączyć w tą noc przyjemne z pożytecznym. Jeśli z braku pomysłów zamierzamy zostać w domu, warto poszukać ogłoszeń w internecie dotyczących opieki nad zwierzętami. W okresie sylwestrowym jest wiele osób, które chętnie powierzą komuś swojego psa czy kota, podczas gdy sami będą hucznie świętować Nowy Rok. Za ową przysługę są oni w stanie zapłacić od 50 do 200 zł za noc. Najlepiej ogłosić się na tablicy klatki schodowej lub popytać bezpośrednio sąsiadów. Być może znajdzie się ktoś, kto akurat potrzebowałby naszej pomocy.

Komentarze

 • GossipWoman
  Odpowiedz

  kilka lat temu z powodu braku jakichkolwiek planów na sylwestra postanowiłam zarobić i opiekowałam się dwójką dzieci. Rodzeństwo było w wieku 3 i 7 lat. ale zarobiłam z atę noc 500 zł:) polecam.

 • Asia
  Odpowiedz

  pomogę w organizacji sylwestra, gastronomia, prywatnie lub opiece nad domem lub psem, kotem,
  Warszawa, natomiast jeśli gdzieś dalej potrzebny byłby transport
  578501752

 • Julita
  Odpowiedz

  SYLWESTER 2018/2019
  Podejmę się pracy w tego Sylwestra, głównie interesuje mnie opieka nad dzieckiem,czy zwierzakiem bądź sprzątanie,mam 19 lat i jestem pracowitą i skrupulatną osobą 🙂 kontakt na email-u : julita1999@interia.pl

 • Julia Matusiak
  Odpowiedz

  Opieka nad dzieckiem/dziećmi Sylwester 2018/19
  Jestem studentką pierwszego roku, mam 19 lat i chętnie podjęłabym się pracy jako opiekunki na noc sylwestrową nad dzieckiem, bądź kilkorgiem dzieci w każdym wieku. Mam duże doświadczenie w pracy z dziećmi, jestem osobą ciepłą, troskliwą, odpowiedzialną, wesołą i pomysłową. Mój nr tel. 515 836 408

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.