Sylwester za granicą staje się coraz popularniejszą opcją, którą wybierają Polacy na spędzenie tej wyjątkowej nocy.

Z badań wynika, że sylwester za granicą staje się coraz popularniejszą formą spędzenia tej wyjątkowej nocy przez Polaków. Coraz więcej osób decyduje się na spędzenie sylwestra na włoskiej Sycylii, ciepłym Mauritiusie czy podparyskim Disneylandzie. Miłośnicy sportów zimowym chętnie spędzają Sylwestra w Alpach, gdzie doskonale łączą dobrą zabawę z jazdą na nartach czy snowboardzie.

Sylwester w Paryżu 

Od wielu lat największym zainteresowaniem cieszy się jedno z najromantyczniejszych miast świata, czyli Paryż, w którym można spędzić czas na zabawie pod wieżą Eiffela, czy w jednym ze słynnych paryskich kabaretów.

Sylwester w Berlinie

Natomiast miłośnicy wielkich imprez pod gołym niebem powinni wybrać się na Sylwester do Berlina, gdzie co roku ustawiana jest około dwukilometrowa scena, na której występują gwiazdy światowej muzyki.

Sylwester w Pradze

Miłośnicy piwa zachwyceni będą propozycjami, jakie przygotowali dla nich m.in. Czesi. Każdy, kto planuje spędzić sylwester w Pradze może zorganizować wyjazd przez biuro podróży bądź samodzielnie. Dużym zainteresowaniem cieszą się także oferty sylwestra w Bratysławie czy w Edynburgu, gdzie można podziwiać wspaniałe pokazy fajerwerków, które wprost zapierają dech w piersiach. W międzyczasie można tam odpocząć i ogrzać się w jednym z miejscowych pubów, w którym serwowane jest oryginalne, narodowe piwo.

Sylwester za oceanem

Zastanawialiście się kiedyś, jakby to było przywitać kiedyś Nowy Rok w mieście, które nigdy nie śpi? Sylwester w Nowym Jorku to już legendarne wydarzenie. Od ponad stu lat, obchody organizowane są na Times Square, na którym gromadzi się tysiące osób. Muzyka na żywo, największe gwiazdy, tony confetti, mnóstwo ludzi z całego świata i wielki pokaz sztucznych ogni na który wszyscy czekają. Tego Sylwestra nie da się porównać z żadnymi innymi obchodami.

Sylwester otulony śniegiem

Święta, święta i po świętach, ale jeżeli chcielibyście przedłużyć tą magiczną atmosferę, która przywołuje na myśl czasy beztroskiego dzieciństwa i zabaw wśród śniegu wybierzcie się do Laponii. Nowy rok powitacie wśród białego puchu, pędząc na śnieżnym skuterze lub psim zaprzęgu, albo, jeżeli wolicie mniej ekstremalne doznania – w wygodnych saniach ciągniętych przez zaprzęg reniferów.Przy odrobinie szczęścia zobaczycie zorzę polarną, ale nawet jeżeli nie, wynagrodzą to historie opowiadane przez Lapończyków, którzy znani są ze swej gościnności.Sylwester to także dobry pretekst do rozpoczęcia sezonu narciarskiego. Jeżeli chcecie przywitać Nowy Rok na stoku, wybierzcie się na lodowiec, który gwarantuje idealne warunki do szusowania. Warto wybrać się np. do Austrii. Dolina rzeki Ziller to jeden z największych i najciekawszych tamtejszych regionów narciarskich. Majestatyczne szczyty Tyrolu gwarantują wspaniałe widoki, a idealnie przygotowane szlaki pozwolą spalić poświąteczne kalorie i aktywnie spędzić czas.

 

Warto wspomnieć o tym, że Sylwester za granicą nie musi być droższy od uroczystych zabaw organizowanych na terenie naszego kraju. Ofert, które umożliwiają spędzenie Sylwestra za granicą jest ogromna ilość, wszystko jednak zależy od preferencji oraz zasobów finansowych zainteresowanych osób. Noc Sylwestrowa jest wyjątkowa, dlatego też warto spędzić ją w niezapomniany sposób.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.