Sylwestrowe wyjazdy za granicę stają się coraz bardziej popularnym pomysłem. Podczas gdy my witamy Nowy Rok w zimowej aurze i często deszczowej pogodzie, na Kubie temperatura w grudniu wynosi średnio 26 stopni! Przywitanie nowego roku pod tropikalnymi palmami brzmi kusząco. A może wolisz spędzić sylwestra w górach, na stoku i w śnieżnym klimacie? Z ujemną temperaturą oraz kubkiem gorącej czekolady w dłoni? Gdzie najlepiej spędzić sylwester za granicą? W tym artykule przedstawimy kierunki sylwestrowego wyjazdu – zarówno dla miłośników śniegu, jak i tych lubiących gorące plaże.

Sylwester za granicą – gdzie po zimowy klimat na Sylwestra?

Pogoda w Polsce jest niepewna. Będzie śnieg, deszcz, a może dodatnia temperatura? Planując sylwestrowy wyjazd do krajów przedstawionych poniżej, możemy być pewni, że śnieg będzie.

Szwajcaria

Dla miłośników białego szaleństwa wyjazd do Szwajcarii będzie jedną z lepszych opcji spędzenia aktywnie świąt czy sylwestra. Szwajcarskie Alpy są idealne dla pasjonatów sportów zimowych. Wiele kilometrów tras zjazdowych, różnorodne krajobrazy i zapierające dech w piersiach widoki, mogą naładować nas energią na cały nowy rok. Prawie każdy ośrodek sportów zimowych oferuje wiele atrakcji, przeznaczonych zarówno dla początkujących, jak i dla zaawansowanych. Potrzebne sprzęty można natomiast wypożyczyć w sklepach sportowych. Szwajcaria to również idealne miejsce dla zwolenników chodzenia po górach, bez względu na poziom zaawansowania. W informacji turystycznej, na dworcach czy przy gondolach znajdziemy darmowe mapki regionu z zaznaczonymi szlakami.

Austria

Strój narciarski na pewno nie jest pierwszym wyborem na hasło: stylizacja sylwestrowa, jednak znajdą się zwolennicy takiej propozycji. Takim osobom proponujemy wyjazd do Austrii. Dolina Ziller jest zdecydowanie atrakcyjna, posiada aż 620 km tras zjazdowych! Znajdują się tu trasy zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych narciarzy i snowboardzistów. Jest też wiele innych atrakcji w obrębie ośrodków narciarskich. Znajdziemy tam między innymi lodowisko, tor saneczkowy, basen, saunę czy kino. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

sylwester za granicą

Sylwester – gdzie jest ciepło?

Zamiast marznąć w Polsce, możesz pływać, nurkować i opalać się w Egipcie lub innych ciepłych krajach. Będzie to perfekcyjna odskocznia od minusowych temperatur i zasłużony odpoczynek po całym roku ciężkiej pracy.

Egipt

Egipt jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków na letnie wyjazdy, choć turystów nie brakuje tu również w zimie. Sylwester w Egipcie to świetny pomysł na powitanie Nowego Roku. Relaks na plaży, nurkowanie czy kąpiele w basenie brzmią zachęcająco! Czekają wycieczki po mieście lub spacery po plaży. W kraju nad Nilem jest ciepło w porównaniu do Polski, jednak nie jest upalnie. W grudniu średnia temperatura powietrza to lekko ponad 20ºC, czyli idealna pogoda na zwiedzanie. Należy pamiętać, że noce są chłodne i wcześniej robi się ciemno. Jednak nie przeszkadza to w spędzeniu niezapomnianej sylwestrowej nocy.

Dominikana

Jeśli jednak marzy Ci się gorący sylwester, to idealnym wyborem będzie Dominikana. To tutaj w grudniu jest początek pory suchej, a temperatura sięga nawet 30 ºC! To doskonała opcja dla osób, którym marzy się plażowanie w środku zimy oraz ucieczka od ujemnych temperatur. Dominikana w porze sylwestrowej tętni życiem. Turyści z całego świata decydują się właśnie tutaj, spędzić sylwestra. Jednak taki wyjazd wiąże się ze sporymi kosztami. Należy dodać, że taki wydatek opłaca się – będzie to zdecydowanie jeden z najpiękniejszych pożegnań starego roku, wspominany w zimowe dni.

sylwester za granicą

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.