Po raz pierwszy od 2008 roku sylwestrowy koncert telewizji Polsat nie odbędzie się w Warszawie. Stacja po nieudanych negocjacjach ze stolicą postanowiła zorganizować Sylwestra pod chmurką nad morzem w Gdyni! Sylwestrowa impreza ma odbyć się na Skwerze Kościuszki.

Na tegorocznej „Sylwestrowej Mocy Przebojów” wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Budka Suflera, Krzysztof Krawczyk, Golec uOrkiestra, Stachursky, Piersi, Maciej Maleńczuk, Urszula, Enej, Sylwia Grzeszczak, Blue Cafe, Pectus, Loka oraz LemON. Artyści wykonają swoje największe przeboje, ale zaprezentują również znane światowe hity. Maryla Rodowicz zaśpierwa”Livin La Vida Loca” i „Volare”, a Blue Cafe „Lambadę”.

Rzecznik gdyńskiego magistratu Joanna Grajter komentuje – „Bardzo się cieszymy, że Polsat zdecydował się na współpracę z Gdynią. Liczymy, że na koncert przyjdzie nawet 50 tysięcy osób. Jestem pewna, że to będzie niezapomniana noc pełna wrażeń”.

„Ponieważ od dawna kilka dużych polskich miast proponowało nam współpracę, rozmawialiśmy z kilkoma z nich, ale niewątpliwie najciekawszym miastem wydała nam się Gdynia, miasto będące symbolem młodości i nowoczesności. Jak powiedział mi pan prezydent Wojciech Szczurek, zarówno gdynianie jak i on osobiście od dawna marzyli o wielkim sylwestrze w Gdyni. My zaś wspólnie z telewidzami postanowiliśmy zobaczyć jak wygląda miasto nadmorskie zimą” – mówi o Sylwestrze w Gdyni Nina Terentiew Dyrektor Programowy Telewizji Polsat.

Zabawa na Skwerze Kościuszki ma potrwać ok. 6 godzin. Planowany jest również pokaz sztucznych ogni.

Sylwester z Polsatem ma kosztować miasto ok. 2 mln zł. Polsat zaproponował wspólną organizację plenerowego Sylwestra kilku większym miastom. Odmówiła m.in. Warszawa i Gdańsk, które stwierdziły, że za kwotę jaką żąda telewizja lepiej wybudować nowe miejskie boiska.

W ubiegłym roku Sylwester z Polsatem obejrzało ponad 5 mln widzów. W tym roku polacy, którzy zostaną w domu będą mogli obejrzeć transmisje z trzech miejskich Sylwestrów – z Gdyni (na Polsacie), z Krakowa (na TVN) i z Wrocławia (na TVP2).

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.