Jesteś zapalonym wędrowcem, nie lubisz siedzieć w miejscu, dodatkowo uwielbiasz odkrywać? To mamy dla ciebie propozycję spędzenia okresu noworocznego na zwiedzaniu! Po pierwsze musimy zastanowić się, czy fascynuje nas bardziej przyroda, czy raczej zwyczaje, architektura i kultura? Pod tym kątem obierzemy kierunek podróży. Kolejnym ważnym aspektem jest nasz budżet – od tego również będzie zależeć cel naszego zwiedzania.

Niskobudżetowe zwiedzanie

Ze swojej strony możemy zaproponować ci dwie opcje.
Pierwszą jest zwiedzanie okolicy rowerem lub pieszo, oczywiście w dane miejsce możemy dojechać także samochodem, ale radzimy z tej opcji skorzystać tylko w bezśnieżną aurę – w innym wypadku grozi ci zakopanie. 🙂 Warto też sprawdzić kursy różnych autobusów i pociągów, którymi można ewentualnie skrócić sobie trasę wędrówki. Od miejsca twojego zamieszkania będzie zależeć, co zwiedzisz. Polecamy skorzystanie z map, na których znajdziesz lokalizację okolicznych np. skansenów, parków narodowych czy krajobrazowych, przydatny będzie do tego internet. Jeśli już obierzesz interesujący cię obszar, znajdź koniecznie jego dokładną mapę, będą tam umiejscowione najciekawsze obiekty, a także wytyczone trasy szlaków rowerowych i pieszych wraz z ich stopniami trudności. Dobrze jest wydrukować taką mapę, dzięki niej bez problemu dotrzesz w warte obejrzenia miejsce i nie zgubisz się podczas wędrówki. Na zwiedzanie zabierz prowiant i wodę i oczywiście fajerwerki! Najlepiej wędrować w towarzystwie, w razie wypadku, zawsze ktoś wezwie pomoc.

Drugą opcją są tanie linie lotnicze. Jeśli mieszkasz w okolicy lotniska, a masz ochotę zwiedzić coś w dalszej odległości od domu, to warto wybrać tą opcję. Niedrogie loty oferuje m.in. Ryanair czy Wizzair. Musisz pamiętać, że w tej opcji trzeba brać pod uwagę, że loty nie są codziennie, trzeba zatem odłożyć jakąś kwotę na noclegi, jedzenie oraz transport. By nie ponosić wysokich kosztów, wybierz listę obiektów o darmowym lub tanim bilecie wstępu. Pomyśl o różnych zabytkach architektury sakralnej, muzeach. Jeśli teren, w który się wybierasz, jest bogaty przyrodniczo, to skup się np. na jeziorach, wodospadach, szczytach górskich, dolinach rzecznych oraz wyszukaj miejsc wstępowania nieznanych ci gatunków zwierząt i roślin. Dobrze jest znaleźć też niedrogie obiekty gastronomiczne, w których wzniesiesz noworoczny toast. Aby wylecieć gdzieś niekosztownie, niezbędne jest zarezerwowanie lotu z odpowiednim wyprzedzeniem, co najmniej kilkumiesięcznym. Warto zatem obserwować rozkłady lotów tanich przewoźników, by trafić na super okazję, można także skorzystać z serwisów wyszukujących okazyjne loty oraz dobierających do nich odpowiednio tanie noclegi, np. fly4free czy Wakacyjni Piraci. Polecamy tę formę spędzenia sylwestra, ponieważ koszty mogą być zbliżone do kosztów jednej nocy sylwestrowej w dobrej restauracji.

Zwiedzanie niezależnie od kosztów

Jeśli nasz portfel w żaden sposób nas nie ogranicza, to polecamy skorzystać z biura podróży, najlepiej wyszukać jakąś wycieczkę objazdową. To od ciebie zależeć będzie czy wycieczka ma trwać kilka dni, czy będzie to podróż międzynarodowa, czy skupiona na mniejszym obszarze. Opcji jest mnóstwo. Podczas wycieczki będzie ci towarzyszył przewodnik, który zaznajomi cię z każdym obiektem na trasie twojej wędrówki. Biuro podróży zapewni dobrą bazę noclegową i wyżywienie, ty wówczas będziesz mógł skupić się na świętowaniu Nowego Roku.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy cię do zwiedzania w Nowym Roku i właśnie w ten sposób zamierzasz spędzić sylwestra. 🙂

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.