Tegoroczny Sylwester z Dwójką odbędzie się tradycyjnie, bo już po raz siódmy we Wrocławiu. Hasłem przewodnim imprezy będzie „60 przebojów – 60 lat TVP„. Sylwester ma być zarówno hucznym powitaniem Nowego Roku, jak i zwieńczeniem obchodów 60-lecia Telewizji Polskiej. Na wrocławskim Rynku pojawią się w tym roku dwie sceny, na których wystąpią znani polscy artyści młodego i starego pokolenia, tancerze, kabareciarze oraz gwiazda z zagranicy. Władze miasta zapowiadają, że całe wydarzenie ma kosztować łącznie mniej niż 2 mln złotych.

Koncert sylwestrowy, który rozpocznie się o godzinie 20:05, poprowadzi Katarzyna Zielińska i Tomasz Kammel. Koniec imprezy zaplanowany jest natomiast na godzinę 1:00 w nocy. O ważne, widowisko nie będzie przerywane reklamami.

Kto wystąpi na Sylwestrze 2012 z Dwójką?

Maryla Rodowicz

TVP ujawniła, że pierwszą gwiazdę sylwestrowego koncertu, którą będzie Maryla Rodowicz. Usłyszymy największe przeboje piosenkarki, ale zaskoczy ona również repertuarem zagranicznym i występem w nietypowych duetach. Największą niespodzianką ma być jej autorskie wykonanie światowego przeboju „Gangnam Style” południowokoreańskiego artysty PSY, który jest najczęściej lubianym teledyskiem wszechczasów.

Lady Pank

Na sylwestrowej scenie „Dwójki” zobaczymy również zespół Lady Pank, który w tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia i pracy artystycznej. Z pewnością nie zabraknie największych przebojów takich jak „Zostawcie Titanica”, „Mniej niż zero” „Zamki na pisaku” czy „Na co komu dziś”.

W poprzednich latach wrocławska scena sylwestrowa gościła wiele rodzimych i zagranicznych gwiazd takich jak: Inna, Ace of Base, Kayah, Zakopower, T.Love, Afromental, czy też Monika Brodka.

Neo-Nówka

Kabaret Neo-Nówka pojawi się na sylwestrowym koncercie z telewizyjną „Dwójką” łącznie w sześciu odsłonach. Bohaterowie skeczy będą uczestniczyć w zwariowanej imprezie organizowanej przez Piotra Kędzierskiego. Neo-Nówka przeprowadzi nas przez historię muzyki rozrywkowej i sparodiuje programy, które pojawiały się na antenie TVP w ciągu 60 lat jej istnienia. Możemy być pewni, że na scenie nie zabraknie żywiołowości i specyficznego humoru grupy Neo-Nówka.

Wystąpią również Kayah, Krzysztof Krawczyk, Hey, Mezo, Jerzy Połomski, Wojciech Waglewski, Ireneusz Dudek, Ania Rusowicz, Kuba Badach, Damian Ukeje, Sebastian Riedel, Michał Szpak

Sprawdź, kto wystąpi na Sylwestrze z Polsatem: Sylwester z Polsatem 2012/2013 – „Sylwestrowa Moc Przebojów”

Komentarze

 • o matko
  Odpowiedz

  widać, że dwójka ma w tym roku mniejszy budżet. połowy z wymienionych nazwisk „gwiazd” nie znam.

 • Trewis
  Odpowiedz

  kogo nie znasz? Kayah? Krawczyka? a może Połomskiego czy Waglewskiego? Jeśli tak to sie nie znasz na muzyce i nie masz co komentować!

 • Kamil.S
  Odpowiedz

  mniej niż 2 mln złotych? no to tylko się cieszyć, że tak „niewiele”… a później ściągają z abonamentów, biedaczki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.