Sylwester w Pradze to niezwykła noc. Pełne ludzi są nie tylko ulice Starego Miasta, restauracje, bary czy kluby, ale także statki pływające po Wełtawie oraz wyjątkowe praskie teatry. Oczywiście nie brakuje pokazu sztucznych ogni z najpiękniejszymi praskimi zabytkami w tle. Decydujmy się i jedźmy, Sylwester w Czechach czeka.

Co robić w sylwestrową noc w Pradze?

Jeśli chcemy spędzić Sylwestra za granicą, warto wybrać właśnie Pragę. Blisko, tanio i pięknie — czego chcieć więcej? Coś dla siebie znajdą tu starsi, młodsi, rozważni, romantyczni, szaleni. Możliwości rozrywki są przeróżne i dopasowane dla każdego. Na gości czekają restauracje i hotele, oferujące jedzenie, napoje i oprawę muzyczną. Dla tych, którzy lubią luksus i nie liczą się z kosztami, ekskluzywne hotele przygotowały nawet trzydniowe pakiety noworoczne. Cena? Od 1448 euro.

Tej nocy można także zdecydować się na muzykę i teatr. Do wyboru są imprezy w klubach lub barach muzycznych. Najbardziej znane kluby to Duplex, Sasazu, Mecca, Karlovy Lazne, Roxy.

Restauracje i kluby są jednak wszędzie, dlatego jeśli zdecydujemy się na Pragę, dobrze wybrać coś wyjątkowego. Niezapomnianym przeżyciem będzie na pewno wizyta w którymś z praskich czarnych teatrów. Brak znajomości czeskiego nie jest tu przeszkodą, gdyż w tego typu teatrze grają przede wszystkim przedmioty. Na scenie widać tylko rekwizyty, a sami aktorzy, ubrani na czarno i występujący na tle czarnej zasłony, są dla widza niewidoczni. W połączeniu z muzyką i fluorescencyjnym światłem efekty oraz wrażenia są niebywałe! Praskie teatry osiągnęły w tej sztuce mistrzostwo, stanowią światowe centrum tego rodzaju sztuki.  Na przedstawienie można wybrać się do Teatru Jiřego Srnca (Divadlo Jiřího Srnce), pierwszego czarnego teatru na świecie, Ta Fantastika, Metro lub WOW.

Inne wyjątkowe atrakcje to  Sylwester miejski na Rynku Starego Miasta oraz rejsy po Wełtawie. Zabawa na rynku to nie tylko dobra muzyka, ale także piękna sceneria. W centrum miasta znajdują się najpiękniejsze zabytki Pragi, nawet XIII i XIV — wieczne. Wieczór można spędzić także na statku. Na gości czekają 3 rodzaje sylwestrowych rejsów: Jazz boat z muzyką jazzową na żywo, Party boat z DJ  oraz Sweet Prague Silvester przy dźwiękach pianina. Około północy łodzie zatrzymują się przy Moście Karola, aby pasażerowie mogli podziwiać fajerwerki. Na statkach na gości czeka także pyszna kolacja sylwestrowa.

Gdzie w Pradze podziwiać sztuczne ognie?

Gdy zbliża się północ, tłumy gromadzą się, aby obejrzeć jeden z kilku pokazów sztucznych ogni. Restauracje i łodzie na rzece dopasowują swoje programy rozrywkowe tak, aby były zbieżne z tym wydarzeniem, niektóre z nich dostarczają nawet butelki szampana na kolacje w celu wzniesienia toastu sylwestrowego.

Istnieją dwa miejsca, z których można zachwycać się najpiękniejszymi widokami fajerwerków o północy. Pierwsze z nich to tereny w widokiem na Wełtawę, czyli wzgórze Petřín, okolice Mostu Karola oraz Zamku Praskiego. Ludzie gromadzą się na ulicach, na tarasach w restauracjach przy rzece i na górnych pokładach łodzi, które zatrzymują się przy moście Karola. Panuje tu atmosfera zabawy i relaksu, przybyli podziwiają piękno fajerwerków na tle wody oraz Starego Miasta.

Drugie piękne miejsce do oglądania sylwestrowych fajerwerków to Stare Miasto, gdzie corocznie zbierają się tłumy. Czesi kochają sztuczne ognie i chociaż co roku przygotowany jest pokaz, to wiele fajerwerków na Rynku wystrzelonych zostaje przez tłum.

Niezależnie od tego, gdzie zdecydujemy się spędzić sylwestrowy wieczór, pobyt w magicznej Pradze na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Komentarze

  • liki
    Odpowiedz

    Czy w Praskich klubach na sylwestra trzeba składać rezerwacje ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.