Koncerty sylwestrowe weszły już na stałe do repertuaru polskich oper. Są zawsze ogromnym przedsięwzięciem i jak mówią organizatorzy wymagają tyle pracy i wysiłku co przy największych premierach. Sylwestrowe gale muszą dodatkowo cechować się niezwykłym charakterem i sprawiać by widzom udzielił się szampański sylwestrowy nastrój.

Zebraliśmy w jednym miejscu tegoroczne oferty koncertów sylwestrowych w najważniejszych operach, ale również teatrach w Polsce. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami twórców.

Podczas sylwestrowego koncertu w Operze Nova w Bydgoszczy wystąpią soliści , balet, chór oraz orkiestra pod kierownictwem Macieja Figasa. Galę poprowadzi znany i lubiany Andrzej Poniedzielski. Niespodzianką ma być chór gospel i muzyka kolorowych lat osiemdziesiątych. Zaplanowano aż 7 koncertów od 28.12.2014 do 02.01.2015. Ceny biletów zaczynają się od 130 zł.

Na godzinę 18:00 31 grudnia 2014 roku zaplanowano w Operze Wrocławskiej genialne, ponadczasowe dzieło – operetkę Johanna Straussa „Zemsta Nietoperza” w trzech aktach.

Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu zaprasza na koncert sylwestrowy pod tytułem „Złote lata dwudzieste”. Koncert na dużej scenie wystartuje już o godzinie 19:00. Wystąpią soliści, balet i orkiestra. Wykonają największe utwory muzyki amerykańskiej. Usłyszymy jazz, charleston, swing, foxtrot, kabaret oraz rewię. Ceny od 150 zł za osobę.

Teatr Wielki w Łodzi sylwestrowy koncert rozpocznie o godzinie 20:00. Szczegóły już niedługo.

Opera Bałtycka w Gdańsku proponuje na ostatni wieczór roku występ Chóru i Orkiestry pod batutą Tadeusz Kozłowski. Wystąpią również znamienici soliści. Program już wkrótce!

Więcej szczegółów o sylwestrze w polskich operach już wkrótce.

Zobacz inne nietypowe propozycje na sylwestra!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.