Stacja telewizyjna TVN podała szczegóły organizowanego przez nią miejskiego sylwestra 2013/2014 na Rynku Głównym w Krakowie. Hasło przewodnie miejskiego Sylwestra to „Kraków – Miasto Żywiołów”. Miasto zabierze mieszkańców i telewidzów w podróż po czterech żywiołach: ogniu, wodzie, powietrzu i ziemi.

Kto wystąpi?

Poznaliśmy również listę gwiazd, które wystąpią na sylwestrowym koncercie w Krakowie. Na scenie, która powstanie tuż przy Sukiennicach pojawi się plejada polskich piosenkarzy i zespołów m.in. Perfect, Lady Pank, Feel, Agnieszka Chylińska, Wilki, Natalia Kukulska, Andrzej Piaseczny, Brodka, Tatiana Okupnik, Mrozu, a także Czesław Śpiewa, Dawid Podsiadło, Ewelina Lisowska, Future Folk, Agustin Egurrola i Grupa VOLT. Co ciekawe lista nie jest jeszcze zamknięta. Prowadzone są obecnie negocjacje z kilkoma znanymi artystami – mówi Dyrektor Programowy TVN Edward Miszczak.

Zaśpiewają również uczestnicy show „X Factor” i „Mam Talent” produkowanych przez TVN: , Grzegorz Hyży, Ada Szulc, Klaudia Gawor, Piotr Lisiecki, Wojciech Ezzat, Sabina Jeszka.

Koncert sylwestrowy poprowadzą znani prezenterzy Agnieszka Szulim, Marcin Prokop, Patrycja Kazadi oraz Olivier Janiak.

Sylwester na rynku w Krakowie 2013 - MIasto Żywiołów

Sylwester w Krakowie bez pokazu sztucznych ogni

Okazuje się, że tak huczny sylwester w Krakowie odbędzie się w tym roku bez pokazu fajerwerków. Izabela Helbin zastępca Dyrektora ds. Marketingu w Krakowskim Biurze Festiwalowym wyjaśnia – „Fajerwerki będą, ale w formie pokazów pirotechnicznych ze sceny. Nie chcemy wystrzelić 200 tysięcy złotych w niebo ryzykując, że brzydka pogoda uniemożliwi podziwianie widowiska, co niestety może się zdarzyć. Na scenie będzie się działo naprawdę dużo i goście na Rynku nie będą czuli się zawiedzeni, natomiast na wielki pokaz sztucznych ogni zapraszamy tradycyjnie na Wianki”.

Ile potrwa zabawa na rynku?

Sylwester 2013/2014 w Krakowie potrwa ponad 5 godzin! Zabawa na rynku wystartuje o godz 19:00. Transmisja w telewizji będzie realizowana za pomocą 18-stu kamer i rozpocznie się o godz 20:00. Koniec imprezy przewidywany jest na godzinę 01:30.

Organizatorami sylwestrowej imprezy miejskiej w Krakowie są Miasto Kraków, TVN i Krakowskie Biuro Festiwalowe. O przygotowanie i przeprowadzenie sylwestra zadba około 1000 osób. Szacuje się, że sylwestrowa zabawa pod chmurką będzie kosztowała ok. 5 mln zł. Partnerami medialnymi będą radio ESKA i Super Express.

Komentarze

  • Robert Głowacki
    Odpowiedz

    to benda balety

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.