Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na Warszawskim placu Konstytucji, lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez największy polski portal: sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.

Czym się kierujemy w wyborze zabawy sylwestrowej?

W dobie kryzysu decydującym czynnikiem jest sytuacja materialna, która warunkuje wybory Polaków w kwestii zabaw sylwestrowych. Jeśli już wiemy na ile możemy sobie finansowo pozwolić kolejnym krokiem będzie dobranie formy imprezy zgodnej z naszym gustem. Tutaj najczęściej rozstrzygamy czy chcemy zostać w domu, wybrać się na bal, do klubu, a może na sylwestra do innego miasta… Opcji jest bardzo wiele, dlatego decyzje o spędzeniu tego wyjątkowego dnia najlepiej podjąć znacznie wcześniej.

Polacy najchętniej wybierają bale sylwestrowe

Internauci szukając opcji zabaw sylwestrowych, najczęściej wybierają ?bal sylwestrowy?. Koszt takiej imprezy zaczyna się już od 180 zł za osobę, stawki są różne w zależności od lokalizacji, proponowanych atrakcji oraz popularności miejsca. Warszawa jest najczęściej wybieranym miastem pod kątem większych imprez, dlatego także i w przypadku bali sylwestrowych plasuje się najwyżej, tuż przed Zakopanem.

Zabawa sylwestrowa w hotelu

Hotele prześcigają się w zamieszczaniu coraz większej ilości ofert w Internecie bogatych w atrakcje nie tylko typowo noworoczne. Jak pokazują badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl zainteresowanie ?hotelowymi? ofertami sylwestrowymi spadło wśród Internautów o prawie 20% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Sylwester w hotelu to wydatek minimum 300zł od osoby za nocleg, ceny są bardzo zróżnicowane i zbliżają się nawet do 1000zł za osobę. Pomimo wysokich cen, sylwester w hotelu ma jednak swoich zwolenników, którzy preferują wygodę i komfort podczas tej wyjątkowej nocy.

Jeśli sylwester w klubie to tylko w Warszawie

Wbrew pozorom sylwester w klubie nie jest miejscem najczęściej wybieranym przez Internautów. Jednak zainteresownie nim jest dużo większe niż rok temu. Aby przywitać Nowy Rok w klubowym stylu trzeba wydać ponad 170 zł od osoby. Takie rozwiązanie przeważnie wybierają młodzi ludzie, którzy cenią sobie muzyczny klimat tych miejsc. Warszawskie kluby wychodzą z szerokim wachlarzem imprez tematycznych np. Sylwester w rytmie przebojów LADY PANK i Kylie Minogue!, Muzyka z lat 70., 80., 90., Sylwestrowa noc oskarowa i wiele innych. Stolica co roku przyciąga do siebie zwolenników dobrej zabawy.

Górskie ośrodki wypoczynkowe pękają w szwach

Jak wynika z danych udostępnionych przez portal Sylwestrowo.pl – największym zainteresowaniem wśród ofert ośrodków wypoczynkowych cieszy się region górski. Sylwester na nartach, leśny kulig w zaśnieżonych górach, pieczony prosiak, góralskie przyśpiewki i lampka szampana o północy w świetle księżyca – to uroki spędzania sylwestra w najbardziej obleganych górskich ośrodkach wypoczynkowych. W ubiegłym roku tylko na Podhalu i w Pieninach podczas sylwestrowej zabawy bawiło się ponad 100 tys. osób, a cały południowy region Polski odwiedziło aż milion przyjezdnych!

Warszawa wyda ponad 3 miliony na sylwestra!

Warszawa ponownie znajduje się w czołówce, tym razem ranking dotyczy miast, które najwięcej wydadzą na huczne przywitanie Nowego Roku. Warszawski sylwester z Polsatem będzie kosztować ponad 3 miliony złotych. Na imprezie będzie można usłyszeć wielu polskich wykonawców między innymi: Zakopower, Kasia Kowalska, De Mono, Kora, Oddział Zamknięty, Afromental, Ewa Farna, Feel, Volver, Big Cyc, Maciej Maleńczuk i wielu innych. Wrocław na sylwestra z Dwójką wyda mniej niż 2 miliony złotych, w pierwszej trójce najwyższych wydatków znajduje się także Kraków, który na sylwestra przeznaczył około 800 tysięcy złotych. Najbardziej ubogi pod względem finansowym zapowiada się sylwester w Gorzowie Wielkopolskim, który ma zamiar wydać około 70 tysięcy złotych.

Warszawa w tym roku po raz kolejny podbija serca Polaków proponując szeroki wachlarz rozrywek na imprezach zamkniętych, ale też na placu Konstytucji gdzie odbędzie się sylwester z Polsatem. Nie tylko kosztowna impreza czy miejsce przyciąga do świętowania sylwestra, rzesze podróżnych z całej polski, na przywitanie Nowego Roku wybiera region górski z uwagi na stoki narciarskie i niepowtarzalny klimat.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.