Sylwester to czas świętowania nadejścia Nowego Roku.  Jeśli przygotowujesz z tej okazji przyjęcie w domu i chcesz, żeby goście dobrze się na nim bawili, to kilka kroków, które możesz podjąć, aby Ci się to udało.

Roześlij zaproszenia

zaproszenie

Wyślij zaproszenia do osób, które chciałbyś zobaczyć na swoim przyjęciu. Miłym akcentem na początek, będzie na pewno wysłanie zaproszenia, niekoniecznie w formie sms, czy e-mail, ale takiego prawdziwego, papierowego. Ludzie wbrew pozorom nadal bardzo lubią dostawać listy i tego typu zaproszenia, tak więc na pewno nie zignorują takiej inicjatywy. Trzeba pamiętać o tym, czy ktoś ma osobę towarzyszącą i policzyć wszystkich tak, aby pomieścili się w domu.

Zadbaj  o trunki

drink

Zastanów się jak wiele drinków sylwestrowych, zamierzasz zaserwować gościom. Upewnij się, czy będzie również wystarczająco dużo napojów niealkoholowych dla dzieci i osób niepijących. Zwłaszcza o północy przydałoby się  przygotować coś oryginalnego do picia dla wszystkich gości.

Przygotuj potrawy i przekąski

przekaska

Przygotuj sylwestrowe menu, które składać się będzie z różnego typu przekąsek lub niewielkich posiłków. Zwróć uwagę, że większość gości  przybędzie później niż zazwyczaj, więc prawdopodobnie będą już po posiłku. Idealnym rozwiązaniem będą drobne przekąski w miseczkach i na talerzykach. Warto może złożyć się na catering? Oszczędzi nam to długich przygotowań, oraz zmywania po imprezie. Z oferty na pewno warto skorzystać, aby organizator nie czuł na sobie zbyt dużej odpowiedzialności. Jeśli zaś nie mamy ochoty polegać na firmie, możemy poprosić każdego z gości o przyniesienie jakiegoś posiłku i alkoholu.

Stwórz listę sylwestrowych hitów

Drugą sprawą jest muzyka, wynajęcie DJ to kosztowna rzecz, ale przygotowanie muzyki samemu nie jest takie trudne. Wystarczy chwilę posiedzieć i przygotować długą listę przebojów. Można zrobić sylwestra tematycznego, więc i utwory mogłyby być z lat np. 60’ czy 70’.

Posprzątaj mieszkanie

porzadki

Sprzątanie 31 grudnia może przynieść nieszczęście w nowym roku. Zabierz się za to wcześniej.

Posprzątaj dom lub mieszkanie, pamiętając o każdym pomieszczeniu, do którego mogą zajrzeć gości. Jest to bardzo istotny punkt. Zapewne chcesz przywitać gości przepięknymi dekoracjami sylwestrowymi, ale w pierwszej kolejności nie zapomnij również o tym, aby w domu było czysto i schludnie. Warto pamiętać również o dezynfekcji mieszkanie zarówno przed jak i po imprezie (sprawdź jaki ozonator do domu wybrać).

Zaopatrz się w gadżety

Kup kilka noworocznych drobiazgów. Ludzie lubią rozwijane trąbki i sztuczne ognie, dlatego upewnij się, że Twoi goście będą mieli czym przywitać Nowy Rok.

Atrakcje

Skoro już zostajecie w domu, postarajcie się, ażeby jedynym urozmaiceniem nie stał się Sylwester z Jedynką. Na pewno znajdziecie odpowiednie gry. Twister, Scrabble lub gry bardziej wciągające intelektualnie. Może znana gra Mafia Was zainteresuje? Wolicie sami wymyślić zasady gry? Każdy z was na pewno ma wspomnienia, którymi się nie dzielił z resztą grupy. A może jeszcze nie wszyscy się znają? Już na samym początku imprezy postarajcie się, by żadna z zaproszonych osób nie czuła się wyłączona lub pominięta. Im więcej osób włączy się do zabawy, tym lepszy efekt.

Uważaj na swoich sąsiadów

Jeśli wiemy, że jesteśmy uzależnieni od innych osób, warto w porę przystopować nasze zapędy i ograniczyć zasadę „wolność Tomku w swoim domku”, zwłaszcza jeśli ów domek tak naprawdę do Tomka nie należy. Ponadto nawet jeśli jesteśmy właścicielami mieszkania, wciąż musimy zdać sobie sprawę, iż mamy sąsiadów, którym może nie spodobać się huczna impreza za ścianą i po pierwsze uprzedzić ich o planowanej przez nas troszeczkę głośniejszej celebracji, a po drugie po północy, chociaż o kilka kresek ściszyć muzykę. Dzięki temu wszyscy powinni jakoś przeżyć organizowaną przez nas imprezę, a my nie będziemy musieli, pokutnie spuszczać spojrzenia na korytarzu mijając państwa Kowalskich spod 24 przez następne kilka miesięcy.

Przygotuj wszystko wcześniej

Miej wszystko przygotowane co najmniej godzinę przed rozpoczęciem przyjęcia, w razie gdyby ktoś pojawił się przed czasem.

Po licznych przygotowaniach zapomnij o obowiązkach i baw się dobrze na przyjęciu. Szczęśliwego Nowego Roku!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.