Planowanie przyjęcia sylwestrowego w chińskim stylu nie wymaga większego wysiłku niż planowanie tradycyjnego, polskiego sylwestrowego przyjęcia. Wystarczy podążać następującymi krokami, aby przygotować wspaniałą zabawę.

Ustal datę. Chiński Nowy Rok nie rozpoczyna się 1 stycznia, ponieważ Chińczycy stosują kalendarz księżycowo-słoneczny.

Przygotuj listę gości. Podczas tego, należy pamiętać o tym jak wiele osób ugościsz lub o tym ilu z nich pomieści miejsce wydarzenia.

Wyślij zaproszenia na chińskie przyjęcie sylwestrowe. Wyślij je za pomocą poczty elektronicznej lub za pośrednictwem tradycyjnej poczty. Daj gościom czas na odpowiedź. Wyślij zaproszenia przez e-mail co najmniej dwa tygodnie wcześniej. Daj twoim gościom trzy do czterech tygodni na odpowiedź jeśli wysłałeś zaproszenia pocztą tradycyjną.

Zaplanuj menu sylwestrowe. Wybierz potrawy, które stanowią element chińskiej kultury, takie jak orzechy kokosowe dla zachowania więzi, pomarańcze i mandarynki dla zapewnienia szczęścia i powodzenia oraz ryby gwarantujące obfitość.

Zdecyduj również o tym, jakie napoje podać. Ponownie, trzymaj się tematyki i wybierz drinki, które są pomarańczowe (symbolizujące bogactwo i szczęście, takie jak Orange Martini lub Śrubokręt) lub czerwone (na powodzenie i szczęście, takie jak Krwawa Mary lub Mai Tai.

Kup dekoracje sylwestrowe. Wybierz dekoracje w kolorach, które są symboliczne w kulturze chińskiej, np. czerwone dekoracje na powodzenie i szczęście i pomarańczowe dla zapewnienia dobrobytu i powodzenia w nadchodzącym roku. Udekoruj pomieszczenie i stół chryzantemami zapewniającymi długowieczność. Użyj pomarańczowych talerzy i czerwonych jabłek, aby podarować gościom szczęście i powodzenie. Pamiętaj jednak, aby nie zakładać koloru białego oraz nie dekorować na biało pomieszczenia. Jest to bowiem tradycyjny chiński kolor żałoby. Możesz kupić również niedrogie lampiony, aby odpędzić złe duchy oraz podarować swoim gościom małe zwoje z chińskimi sentencjami i sylwestrowymi życzeniami szczęścia w nadchodzącym roku.

Pamiętaj zrobić dużo hałasu, aby odpędzić trudności z kończącego się roku. Zamiataj przed przyjęciem, ale nie po nim, ponieważ zmieciesz również swoje powodzenie. Schowaj również wszystkie ostre przedmioty takie jak noże lub nożyczki, aby nie przeciąć swojego szczęścia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.