Gdy Boże Narodzenie miało już miejsce, czeka na nas sylwestrowe świętowanie. Co roku Sylwester w Krakowie jest obchodzony na Rynku Głównym. Widowisko stało się już częścią krajobrazu miasta i gromadzi tysiące ludzi każdego roku. W tej ostatniej i najbardziej ekscytującej nocy w roku, mieszkańcy Krakowa, jak i turyści z całej Polski i z zagranicy, zbierają się w samym sercu Starego Miasta, aby świętować razem.

Od wielu lat krakowski Rynek Główny udostępnia swoje piękno jako tło do jednej z największych europejskich noworocznych, publicznych uroczystości. W Sylwester w Krakowie gromadzi zwykle około 100.000 osób: turystów z Polski i zagranicy przyjeżdżających do Krakowa specjalnie na tę chwilę, aby przywitać nadejście nowego roku. Wspólnie świętują podczas cyklu koncertów i pokazów sztucznych ogni. Aby nadać sylwestrowej nocy jeszcze bardziej atrakcyjnego charakteru, organizatorzy postanowili zaskoczyć widzów nie tylko wyborem wykonawców, ale także koncepcyjnymi i technologicznymi niespodziankami.

Pierwsze przejawy tej polityki były widoczne w wigilię Nowego Roku 2008: całe zdarzenie, którego gwiazdą była Leona Lewis, składała się  występów didżejów  oraz pokazów multimedialnych. Powitanie Nowego Roku 2009 było już w pełni multimedialnym wydarzeniem. WOW! night, podczas której Rynek Główny stał się klubem z ogromnym parkietem liczącym 10000 m2, wysokiej klasy nagłośnieniem, gwiazdami muzyki dance, i cenionych didżejów prowadzących interaktywne widowisko wraz ze zgromadzonymi.

Poza Rynkiem Głównym można świętować Sylwestra w niezliczonych krakowskich hotelach i klubach. Jednakże, jeśli masz ochotę na ferie zimowe z dala od miasta i chcesz powitać nowy rok  wokół pięknych, efektownych krajobrazów, możesz odwiedzić Zakopane, położone 100 km na południe od Krakowa.

Komentarze

  • Maria
    Odpowiedz

    Dlaczego W Tym Roku Beata Kozidrak W Krakowie Nie Wystąpi Zamiast Tej Dody 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.