Pomimo, że do Sylwestra zostało jeszcze trochę czasu już teraz warto zastanowić się nad wyborem miejsca w którym spędzimy najważniejszą noc w roku tak aby nasz budżet zbytnio na tym nie ucierpiał.

Zaplanowanie Sylwestra z wyprzedzeniem pozwoli nam lepiej oszacować jego koszty a i czasu na uzbieranie pieniędzy będziemy mieli więcej.

Dobrym pomysłem jest zorganizowanie domówki w gronie zaufanych znajomych. Każdego z gości możemy poprosić o przygotowanie jakieś potrawy – warto zapytać kto jakie jedzenie zamierza przygotować aby dania nie powtarzały się. Dzięki temu menu będzie różnorodne, jedzenia będzie więcej i wyniesie nas o wiele taniej niż popularne zamówienie pizzy na ostatnią chwilę gdy goście zapukają do drzwi.

Innym ciekawym a za razem bardzo tanim sposobem urozmaicenia sobie Sylwestrowej nocy jest wzięcie udziału w imprezach plenerowych organizowanych we wszystkich większych miastach Polski nad którymi patronat obejmują zazwyczaj najbardziej popularne stacje telewizyjne i radiowe. Należy jednak pamiętać ,że takie imprezy co roku przyciągają ogromna liczbę osób – jeśli więc zależy nam na obserwowaniu z bliska oferowanych atrakcji w nadziei o dobre miejsce trzeba będzie udać się tam nawet kilka godzin przed rozpoczęciem. Na takie imprezy zapraszane są bardzo często popularne osoby polskiej a niekiedy i zagranicznej sceny muzycznej za których koncert przyszłoby nam zapłacić krocie.

Studenci mogą spędzić noc Sylwestrową „za grosze”, korzystając z ofert wycieczek zagranicznych. Od kilku lat właśnie ta forma spędzania Sylwestra zyskuje coraz więcej zwolenników. Polega ona na tym ,że odpowiednio wcześnie należy zarezerwować miejsce- podając określoną- opłacalną dla biura podróży liczbę uczestników wycieczki (tylko tak oferta dojdzie do skutku). Takie wycieczki to zazwyczaj dwu trzydniowe zwiedzanie danego miejsca z przewodnikiem z noclegiem oferowanym w autokarze i jedzeniem zakupionym we własnym zakresie. Pozwala to maksymalnie obniżyć koszty wycieczki której ceny kształtują się w granicach 200-600 zł za 3 dni.

Osoby, które są typem domatora lub po prostu chcą w pełni wykorzystać wolne dni na odpoczynek mogą zostać w domu, kupić dużo pysznego jedzenia, rozsiąść się wygodnie przed telewizorem i urządzić sobie prywatny seans kinowy – podczas którego ze względu na ciągły brak czasu w ciągu roku obejrzą filmy które zawsze chcieli.

Istnieje wiele sposobów na niedrogie, ciekawe spędzenie Sylwestra. Najważniejsze jednak aby szukając pomysłu na swojego Sylwestra wykazać się odrobiną cierpliwości, kreatywności i wybrać tą formę spędzenia tej ostatniej jak i pierwszej nocy roku jaki my uważamy za odpowiedni. Tanio nie znaczy nudno a w końcu jak mówią – Jaki Sylwester taki cały rok!

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.