Nowe obostrzenia to nowe pytania w sprawie organizacji sylwestrowych zabaw. Czy sylwester miejski odbędzie się w tym roku? Co z sylwestrem w Warszawie, Krakowie, Zakopanem czy Białymstoku? Wszystko wskazuje na to, że przynajmniej w niektórych, największych miastach będziemy mogli bawić się wspólnie pod chmurką. Jakie wydarzenia przygotowały poszczególne miasta? Sprawdź!

Sylwester miejski w Warszawie 2021/22. Czy się odbędzie?

Jakie niespodzianki czekają nas w trakcie Sylwestra w Warszawie? Ze względu na epidemię w ubiegłym roku, huczny sylwester w stolicy nie odbył się. Tuż przed północą na fasadzie Pałacu Kultury i Nauki, a także na warszawskim niebie, rozbłysnął spektakularny pokaz świateł. Świetlne „fajerwerki” zostały zaprojektowane tak, aby było widać je z niemal każdego okna i balkonu. Nadal czekamy, jaką niespodziankę szykuje stołeczny ratusz w tym roku. Władze ratusza potwierdzają jednak, że w tym roku również nie będzie ogromnej miejskiej zabawy sylwestrowej.

Sylwester Zakopane 2021. Zabawa wraca pod Giewont

Sylwester Marzeń TVP powraca hucznie do Zakopanego. Na Równi Krupowej trwa budowa sceny, a impreza jest przewidziana na 30 tys. osób. Ogłoszono już pierwsze gwiazdy — Maryla Rodowicz, Zenon Martyniuk, Roxi Węgiel, Sławomir, Thomas Anders… Na razie nie wiadomo dokładnie, kto będzie mógł zobaczyć koncert na żywo. Na plakatach widnieje informacja, że wejście na koncert jest bezpłatne, ale trzeba mieć zaproszenie, które uzyskać można na stronie bilety.tvp.pl.

Miejska impreza sylwestrowa powróci w tym roku na Stadion Śląski w Chorzowie. Po raz kolejny odbędzie się tam Sylwestrowa Moc Przebojów telewizji Polsat — w tym roku jako „Sylwester Szczęścia”. Na scenie wystąpią Dawid Kwiatkowski, Viki Gabor, Doda, Cleo, Bajm, Danzel, Dr Alban, Liz Mitchell i Paweł Domagała. Wejście na teren imprezy będzie bezpłatne, a goście będą wpuszczani od godz. 18.30. Transmisja rozpocznie się o godz. 20.00.

Sylwester miejski w Gdańsku, Białymstoku, Toruniu czy Zielonej Górze…

Władze Gdańska zdecydowały, by w tym roku, zamiast jednej dużej imprezy miejskiej zorganizować aż trzy mniejsze. Koncerty sylwestrowe odbędą się w Jarze Wilanowskim na Chełmie, w amfiteatrze w Parku Oruńskim oraz na molo w Brzeźnie. Wszystkie rozpoczną się o godz. 22. Wystąpią m.in. DJ Bez Ksywy i Margaret, Golden Life, DJ Adamus, Ada Szulc i zespół Wet Fingers. Miejskich imprez sylwestrowych nie organizują natomiast Gdynia ani Sopot.

Ciekawą propozycję na powitanie Nowego roku szykuje miasto Toruń. Urzędnicy przygotują dla mieszkańców noworoczne życzenia, które będą wyświetlane na budynkach miejskich. Ponadto z okazji Sylwestra i Nowego Roku w CKK Jordanki odbędą się okolicznościowe koncerty.

Sylwestrowe atrakcje szykuje również miasto Białystok. Koncert sylwestrowy odbędzie się na Rynku Kościuszki. Impreza rozpocznie się o 21.00. Na liście gwiazd, które wystąpią podczas sylwestra miejskiego w Białymstoku znaleźli się Magdala, Alicja Szemplińska i C-Bool.

Mieszkańcy Zielonej Góry w 2021 roku także będą mogli bawić się pod chmurką. Imprezę i pokaz fajerwerków zaplanowano przy Centrum Biznesu

Bez miejskiej imprezy w Krakowie czy Wrocławiu

Z powodu obawy przed kolejną falą pandemii wiele miast czekało z decyzją do ostatniej chwili lub wcześniej odwołało miejskie wydarzenia. Już w listopadzie prezydent Krakowa Jacek Majchrowski poinformował, że w sylwestrową noc nie zostaną zorganizowane w mieście żadne duże zgromadzenia. Również w tym roku nie będzie zorganizowana impreza miejska w Lubline. Nie oznacza to jednak, że miasto nie będzie świętować powitania Nowego Roku. Celebracje przeniosą się jednak do klubów i licznych restauracji, które kuszą specjalnymi ofertami i imprezami tanecznymi. 

Niestety, w tym roku mieszkańcy i turyści znów nie spotkają się na wrocławskim Rynku. Chociaż Sylwester miejski zostaje odwołany, to władze miasta zachęcają do udziału w mniejszych wydarzeniach. Podobnie sytuacja ma się w Poznaniu, gdzie na sylwestrowych gości czekają już restauratorzy i właściciele klubów. Gdzie wybieracie się na Sylwestrową zabawę?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.