Wybierasz się na imprezę karnawałową i nie masz pojęcia co założyć? Przychodzimy z pomocą! Strój karnawałowy wcale nie musi być wyzwaniem.
Nikt idąc na imprezę karnawałową nie chce zniknąć w tłumie innych bawiących się osób. Niegdyś młode dziewczyny ubierały się nawet w najlepsze stroje, aby przyciągnąć wzrok przyszłego męża, kobietom coś zostało do dnia dzisiejszego z dawnego zwyczaju. Bo przecież każda chciałaby zostać królową karnawałowego balu. Dobór stroju zależy nie tylko od tematyki zabawy ale także od jej charakteru. Z reguły na mniejszych przyjęciach spotkamy się z bardziej ogólnym motywem, jak na przykład najbardziej znane pary, bohaterowie filmów, lata 80. i 70. W takiej sytuacji wystarczy wybrać ulubioną postać i wcielić się w nią. Pomocne mogą być wypożyczalnie kostiumów lub sklepy internetowe gdzie można kupić gotowe stroje w o wiele niższej cenie. Można także skompletować coś samodzielnie robiąc trip po sklepach z odzieżą używaną.

Jeżeli jednak wybieramy się na większy bal, gdzie jesteśmy raczej anonimowi warto postawić na minimalizm i klasykę. Zawsze sprawdzą się proste czarne i czerwone sukienki, szpilki, cekiny czy koronki ? to zawsze jest modne. Inspiracją może być także wenecki karnawał, gdzie można podziwiać przeróżne, piękne maski.

Skoro już o maskach mowa. Oryginalna i dobrze zrobiona może wzbudzić większe zainteresowanie niż cała kreacja. Jednak jak przygotować idealną maskę? To nie takie trudne jak mogłoby się wydawać! Oczywiście można zakupić ją w sklepach kostiumowych lub wypożyczyć, ale też przy odrobinie kreatywności i zmysłu artystycznego można stworzyć ją samodzielnie. Wystarczy wyciąć odpowiedni kształt z grubszego najlepiej kolorowego papieru, następnie nagiąć i poczekać, aż kształt się utrwali. Koniecznie pamiętajcie o wycięciu otworów na usta i oczy. Pozostaje tylko przyozdobić maskę wybranymi dodatkami, wyciąć dziurki z lewej i prawej strony, przeciągnąć gumką i gotowe.

Czas karnawału to idealna okazja by urozmaicić swój strój i dodać mu odrobiny ekstrawagancji. Błyszczące materiały, cekiny, świecące dodatki czy koronki na pewno wyróżnią nas spośród tłumu, świetnie komponując się z imprezową aurą każdego przyjęcia. Dobrze dobrana maska będzie wisienką na torcie całej kreacji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.