Dzień św. Andrzeja to pogańskie święto które obchodzimy w nocy z 29 na 30 listopada. Od wieków w całej Europie a także w Polsce jest to dzień pełen wróżb, zagadek, nocnych zabaw i towarzyskich spotkań. Co zrobić aby nie nudzić się w Andrzejki?

Dla par polecamy wieczór we dwoje. Andrzejki to wyjątkowa noc podczas której warto wypróbować nowych i nieszablonowych rozwiązań. Romantyczna kolacja w otoczeniu świec, przy lampce wina, nastrojowej muzyce dodadzą niezwykłego klimatu i sprawią że z wydawać by się mogło, typowego, nudnego wieczoru stworzymy niezwykłą, romantyczną atmosferę a przede wszystkim spędzimy wspaniale czas z ukochaną osobą. Po kolacji możemy wybrać się na spacer, obejrzeć dobry film czy po prostu pobyć razem, przytulić się na kanapie i choć jeden wieczór poleniuchować.

Jeśli pragniemy nieco większego towarzystwa oraz chcemy nieco zaszaleć, warto zaprosić do domu znajomych, przyjaciół lub rodzinę i zorganizować prawdziwą andrzejkową imprezę. Nie tylko dzieci mogą bawić się podczas Andrzejek! Zorganizowanie przyjęcia nie musi wcale być pracochłonne i kosztowne, wystarczy odrobina chęci bo liczy się przede wszystkim dobre towarzystwo i odpowiednia atmosfera, możemy skorzystać z wielu propozycji andrzejkowych gier, zabaw i wróżb, które zamieściliśmy w poprzednim artykule. To z pewnością będzie niezapomniany wieczór!

Dla imprezowiczów szczególnie polecamy spędzenie andrzejkowego w klubie. Kluby czy bary szczególnie w większych miastach od kilku tygodni przygotowują się do wieczoru andrzejkowego. Zwykle zapewniają wiele atrakcji. Możemy liczyć na specjalny klimat który zapewnią odpowiednie zdobienia, oświetlenie, muzyka czy stroje. W klubach często organizuje się andrzejkową salę wróżb w której możemy poznać naszą najbliższą przyszłość a także w szerokim gronie na własne oczy przekonać się jak kiedyś spędzało się Andrzejki. Atrakcyjna oferta, zabawy i wróżby w gronie kilkudziesięciu osób sprawią że będzie to wieczór niezapomniany i pełen rozrywek! Warto zabrać ze sobą znajomych i przyjaciół by razem cieszyć się z andrzejkowego wieczoru.

W Andrzejki warto wybrać się również na weekendowy wyjazd za miasto czy w góry. Jest to idealny czas by nieco odpocząć od miejskiego zgiełku. Obiekty noclegowe oraz gastronomiczne również przygotowują specjalne andrzejkowe oferty. Wiele hoteli posiada własne sale klubowe w których organizowane są imprezy okolicznościowe, w tym impreza andrzejkowa. Dobra okazja aby zabawić się w gronie nieznanych nam osób oraz zdobyć nowe znajomości albo… poznać przyszłego partnera czy partnerkę! Andrzejki miały przecież niegdyś czysto matrymonialny charakter. Może tym razem andrzejkowa magia dosięgnie i nas?

Na andrzejkowy weekend swoje oferty szykują również biura podróży. Warto skorzystać z pozasezonowych ofert wyjazdów przede wszystkim z uwagi na ceny. W okresie jesiennym możemy liczyć na niskie ceny i promocje. Biura coraz częściej tworzą atrakcyjną ofertę wyjazdów turystycznych poza sezonem letnim w tym wyjazdy okolicznościowe na andrzejki czy Nowy Rok. Wystarczy wybrać się do jednego z lokalnych biur podróży lub zajrzeć na jedną z wielu stron internetowych i wybrać najodpowiedniejszą i korzystną dla siebie opcję. Jeśli zależy nam na andrzejkowej zabawie i wróżbach szukajmy oferty biura która przewiduje w programie imprezę andrzejkową, mamy niepowtarzalną szansę spędzić andrzejki w pięknym miejscu i w doborowym towarzystwie. Polecamy również wyjazdy zagraniczne, również te poza Europę. Gwarancja pogody, bujna roślinność dodadzą nam pozytywnej energii na całą zimę a wszyscy z pewnością będą nam zazdrościć naturalnej opalenizny!

Dobrym pomysłem wydają się również andrzejki na w SPA czy na basenie! Wiele obiektów organizuje imprezy andrzejkowe, zapewniając niezwykłą atmosferę, przygotowując odpowiednią scenerię, klimatyczne oświetlenie oraz aromaty. Programy takich imprez są zwykle bardzo bogate w szereg wróżb, zabaw i konkursów. Niezapomniane wrażenia, świetna zabawa i relaks ? gwarantowane.

Jeśli nasze pociechy nie wybierają się na imprezę andrzejkową do swoich kolegów i koleżanek a dziadkowie nie mogą się nimi zająć, wieczór wcale nie musi być taki jak zwykle. Jest mnóstwo świetnych propozycji andrzejkowych wróżb, gier i zabaw. Andrzejki są dobrą okazją do poświęcenia nieco więcej czasu i uwagi naszym dzieciom i pobudzenia ich wyobraźni.

Andrzejki to niezwykły wieczór i wszystko zależy od naszej wyobraźni i preferencji jak go spędzimy. Niezależnie od wyboru, życzymy udanego wieczoru andrzejkowego!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.