Polacy coraz częściej uciekają przed mroźną zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami. Jakie miejsca Polacy wybierają najczęściej na przywitanie Nowego Roku za granicą? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowo.pl pokazują, że w pierwszej trójce najchętniej wybieranych krajów znajduje się Egipt, Tunezja i Grecja, natomiast na wyróżnienie zasługuje również Chorwacja, gdzie coraz więcej Polaków jeździe z każdym kolejnym rokiem.

W Egipcie taniej niż w Zakopanem?

To nie musi być żart, koszt świętowania sylwestra na skuterach w Zakopanem w przeliczeniu na parę może wynieść nawet 1500zł za noc! Na spragnionych przygód czeka wyprawa na skuterach śnieżnych połączona z ogniskiem i widokami na Zakopane oraz Podhale. Organizatorzy zapewniają rozrywki od godziny 22 oraz kameralną ucztę w górskim plenerze. Natomiast 7 dni w Egipcie z przelotem, wyżywieniem all inclusive i dyskoteką to koszt od 3 tys. zł za parę. Jest to spora różnica jeśli weźmiemy pod uwagę ilość noclegów oraz odejmiemy koszt przelotu. Daje to możliwość świętowania nie tylko sylwestra, ale też Świąt Bożego Narodzenia w ciekawym miejscu. Takie argumenty zasadniczo wpływają na to, że coraz więcej osób decyduje się na spędzenie sylwestra poza granicami kraju. Jednak często trzeba liczyć się z tym, że na zorganizowanych wyjazdach zagranicznych może nas ominąć huczna zabawa sylwestrowa, ponieważ większość ofert rezygnuje z tego typu imprez i co najwyżej możemy przywitać Nowy Rok na zabawie tematycznej prowadzonej przez animatora wycieczki. Dlatego warto zwrócić uwagę co w ofercie wypoczynku organizatorzy proponują w ramach przywitania Nowego Roku. Niestety może się okazać, że hotel nie organizuje zabawy sylwestrowej, lub jest ona związana z dodatkową opłatą, natomiast biuro podróży może zapewnić jedynie standardowe atrakcje animatorów.

Polacy coraz częściej wybierają zagraniczne oferty sylwestrowe

Przyczyną rosnącego zainteresowania wobec zagranicznych ofert sylwestrowych są między innymi wysokie ceny podyktowane przez organizatorów zabaw, lub pobytów sylwestrowych w Polsce. Jednak nie jest to jedyny powód. Zamknięte imprezy sylwestrowe są bardzo do siebie podobne i brakuje im oryginalności. Zagraniczne wyjazdy mają w sobie nutkę przygody, nowości. Dają możliwość oderwania się nie tylko od klimatu w którym żyjemy na co dzień, ale też pokazują nam inną kulturę, mentalność i sposób zabawy. Najpopularniejsze kierunki to Egipt, który wybrało ponad 32% Internautów. Druga w kolejności jest Tunezja (13,05%), a potem Grecja (10,32%) – według badań przeprowadzonych przez serwis sylwestrowy.pl. Kolejnym czynnikiem warunkującym wybory Polaków jest pogoda, która zasadniczo wpływa na nastrój, dlatego wolimy świętować sylwestra w ciepłych krajach gdzie chłodny podmuch zimy nas nie dosięgnie.

Wszyscy którzy zdecydują się na powitanie Nowego Roku za granicą mogą liczyć na niezapomniane chwile spędzone na zabawie pod palmami na plaży. Turyści mogą również poznać nowe kultury i lokalne smaki. Zabawa sylwestrowa za granicą nie jest już astronomicznym wydatkiem, szczególnie w okresie świątecznym, kiedy możemy skorzystać z licznych propozycji last minute, gdzie oferowane są spore zniżki. Niektóre oferty zaczynają się już od 1000 zł. Dlatego czasem warto zaszaleć i wrócić nie tylko z pamiątkami, ale także wspomnieniami pozostającymi w pamięci na lata.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.