Znamy już pierwsze informacje o tegorocznych Sylwestrach miejskich. Okazuje się, że impreza pod chmurką odbędzie się w wielu polskich miastach, a władze z okazji Nowego Roku przygotowały mnóstwo niespodzianek.

We Wrocławiu

Mieszkańcy Wrocławia tradycyjnie już będą mogli wspólnie uczcić Nowy Rok podczas imprezy miejskiej. Póki co organizatorzy nie chcą zdradzać zbyt wielu szczegółów, wiadomo tylko, że zabawa będzie miała zbliżony charakter do zeszłorocznej i prawdopodobnie wystąpią wyłącznie wrocławskie gwiazdy, ale zamiast dwóch scen będzie jedna. Nie zaplanowano również transmisji telewizyjnej. Władze miasta biorąc pod uwagę dużą ilość mieszkańców Ukrainy na terenie miasta zaplanowały dodatkowo występ artysty z Ukrainy.

W Zakopanem

Zakopane w tym roku również zorganizuje Sylwestra miejskiego wspólnie z TVP na Równi Krupowej. Znamy już pierwsze gwiazdy, jakie wystąpią pod Giewontem, będą to Krzysztof Krawczyk Modern Talking, Zenek Martyniuk i Bayer Full. Dwóch ostatnich wykonawców z pewnością porwie do tańca wszystkich fanów muzyki disco polo. Część mieszkańców uważa jednak, że taki rodzaj muzyki to obciach.

W Gdańsku

Nie mogłoby obyć się bez Gdańskiej Nocy Sylwestrowej na Targu Węglowym. Po tym, jak wszyscy mieszkańcy złożą już sobie wzajemne życzenia, a na zegarach wybije 00:00 będzie można podziwiać piękny pokaz sztucznych ogni trwający około 15 minut. Przewidziano również konkursy z ciekawymi nagrodami i liczne koncerty, po których władze miasta złożą zgromadzonym najlepsze życzenia noworoczne.

W Chełmcu

Dla mieszkańców Chełmca sylwestrowa noc to nie tylko powitanie Nowego Roku, ale również zmiana statusu ich miejscowości. Właśnie 1 stycznia Chełmiec stanie się miastem liczącym około 3,5 tysiąca mieszkańców. To pierwsza impreza pod gołym niebem organizowana w tamtym rejonie. Władze znają już listę artystów, którzy wystąpią tego wieczoru przy ul. Magazynowej w pobliżu Miasteczka Rowerowego oraz Aqua Centrum Chełmiec. Póki co wiemy jedynie, że o dobry humor uczestników zadba Marcin Daniec ze swoim kabaretem, pojawi się także rockowy zespół No Brothers, zaś gwiazdą wieczoru będzie Kamil Bednarek. O oprawę muzyczną zabawy zadba Dj Sanchez.

W Katowicach

Sylwester z Polsatem kolejny raz odbędzie się w pod katowickim Spodkiem. W zeszłym roku w imprezie uczestniczyło blisko 50 tys. osób, dlatego wymagania co do tego wydarzenia są duże i wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Na ten moment wiemy tylko, że swój udział podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów potwierdziła Ewa Farna. Z nieoficjalnych źródeł wiemy też, że być może zagra również znany zespół Disco Polo „Piękni i Młodzi”.

W Zielonej Górze

Po wielu latach przerwy również Zielonogórzanie będą mogli hucznie świętować Sylwestra przy Centrum Biznesu. Impreza ma nawiązywać do dyskotek, które podczas Winobrania odbywały się przy Ratuszu.

W Kołobrzegu

Nawet w nadbałtyckim Kołobrzegu w tym roku zaplanowano imprezę miejską. Co prawda nie znamy jeszcze szczegółów co do artystów i atrakcji, jednak pewne jest to, że odbędzie się pokaz fajerwerków. We wstępnych ustaleniach prezydent zaproponował molo jako idealne i bezpieczne miejsce do świętowania. Szczegóły poznamy już wkrótce.

W Pile

Sylwester miejski w Pile zmieni swoją lokalizację. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się w Parku na Wyspie. Zmiana miejsca podyktowana jest coraz większymi restrykcjami w zakresie organizacji pokazu fajerwerków. Zmiana miejsca dodatkowo umożliwi obserwację pokazu większej ilości mieszkańców.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.