Spośród wszystkich noworocznych tradycji, prawdopodobnie nie ma bardziej uniwersalnej jak zwyczaj noworocznego pocałunku. Bez względu na to czy świętujesz z przyjaciółmi, bliskimi osobami z rodziny czy z osobą, którą kochasz, wyczekiwany pocałunek wraz z nadejściem północy jest najważniejszy.

Pocałunek o północy jest jednym z najpiękniejszych sposobów na wyrażenie swoich uczuć do najbliższych i tych najdroższych sercu. Podobnie jak całowanie pod jemiołą, zwyczaj obdarzania się pocałunkami ma swoje korzenie w starożytnych rzymskich festiwalach równości i pojednania ku czci Saturna — Saturnaliach oraz obchodach związanych z przesileniem zimowym na koniec roku. Owe święta rzymianie lubowali celebrować, właśnie obdarzając się wzajemnie pocałunkami.

Pocałunek z ukochaną osobą zapewnia dobrą nowinę, oraz że uczucie będzie kwitło. Pieszczenie kogoś w sposób mniej korzystny niż pocałunek lub brak w ogóle takiej możliwości, może oznaczać nieszczęście. W ostatnich czasach rytuał pocałunku na szczęście stał się wymownym znakiem w sprawach miłości i serca. Podczas sylwestrowego pocałunku często myślimy o tym czy będzie to rok, w którym wszystkie romantyczne życzenia się spełnią. Pary, które razem świętują Sylwestra, mają szczęście, bo zaraz po Walentynkach jest to najbardziej romantyczna noc w roku.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.