To już prawie ten czas i zanim się zorientujesz, nadejdzie już nowy rok. Zbliżamy się do końca roku, ale czy każdy z nas gotowy jest na nadejście nowego? Czy wiecie już, jak chcielibyście zmienić siebie wraz z nadejściem nowego roku? Musimy zadać sobie te pytania, bo wchodząc w nowy rok bez tego rodzaju przemyśleń, jest jak wsiadanie do samochodu bez pasów bezpieczeństwa. Potrzebujemy trochę czasu na to, aby rozwinąć swoje myśli, a poniższe wskazówki z pewnością w tym pomogą.

Jeśli jesteś typem człowieka, który lubi publicznie oznajmiać listę swoich postanowień noworocznych, przeczytaj poniższe wskazówki, aby lepiej się do tego zabrać.

Zadbaj o chwilę czasu dla siebie

czas

Znajdź trochę czasu i ciche miejsce w twoim domu, gdzie nikt nie będzie ci przeszkadzał. Zaopatrz się w długopis i kilka kartek papieru. Zrelaksuj swój umysł i pomyśl o kilku sprawach, które pozwolą ci wejść w nowy rok, takich jak wydatki, kredyty, kariera zawodowa, związek i wiele innych.

Stwórz listę celów

plan

Zapisz wszystkie aspekty twojego życia, które według ciebie polepszysz w nadchodzącym roku np. awans w pracy, związek, zmniejszenie zadłużenia lub inne, które mogą w nowym roku być dla ciebie sukcesem. To pomoże w stworzeniu listy celów. Przygotuj linię czasu spraw, które chcesz zrealizować w określonych miesiącach i zaznacz, w jaki sposób chcesz tego dokonać.

Umieść listę postanowień noworocznych w miejscu, w którym będziesz ją oglądał codziennie, np. przyklej na lodówce, włóż do komody lub połóż na biurku. Kiedy nadejdzie nowy rok i zaczniesz realizować swoje cele, zaznaczaj dokonane markerem i przechodź do następnego. To pomoże ci realizować założone cele i doskonalić siebie.

Postaw na cele możliwe do realizacji

dieta

Jest rzeczą oczywistą, że łatwiej jest deklarować (lub spisać) noworoczne postanowienia niż je zrealizować, ale jeśli ustawisz poprzeczkę za wysoko, będziesz skazany na porażkę już od samego początku. Zamiast stawiać sobie cele takie jak: „Schudnę 30 kilogramów do kwietnia, aby zmieścić się w tę sukienkę”, lepiej postaw na cel, który łatwiej jest osiągnąć taki jak np. zrzucenie 10-15 kilogramów.

Nie przeciążaj się

przeciazenie

Wystarczająco trudno jest przeciętnej osobie sprostać jednemu ambitnemu postanowieniu noworocznemu. W takim razie, dlaczego u licha postanawiasz dodatkowo obciążyć się dwoma lub trzema? Zdecyduj i wybierz najbardziej palącą kwestię, taką jak schudnięcie, znalezienie dziewczyny, poprawienie stosunków ze swoimi rodzicami, a następnie skoncentruj się tylko na niej. Jeśli staramy się robić wszystko jednocześnie, praktycznie gwarantuje to niepowodzenie.

Zakomunikuj wszystkim o swoich postanowieniach

ogloszenie

Jedna ze szkół mówi, że noworoczne postanowienia najlepiej zachować dla samego siebie, ale spójrz na takie podejście: im więcej ludzi poinformujesz o swoich postanowieniach, tym więcej ludzi będzie cię motywowało w chwili nastania kryzysu. Nie wstydź się prosić o pomoc jeśli zauważysz, że samodzielnie nie jesteś w stanie ukończyć swojego postanowienia. Poproś znajomych i krewnych, aby przypominali ci możliwie często o tym co chcesz zrealizować w nowym roku. Możesz pomóc sobie, także rozkładając w całym domu małe karteczki z przypomnieniami o postanowieniach.

Nagradzaj siebie

nagroda

Jeśli zdecydowałaś ograniczyć robienie zakupów, zrezygnuj z kupienia kolejnej pary butów i skocz na gorące cappuccino do centrum handlowego. Jeśli postanowiłeś być milszym dla ludzi, kup sobie nową kurtkę jeśli przetrwasz nudną imprezę bez użycia w stosunku do innych złośliwych inwektyw.

Zaczekaj do wiosny

wiosna

Czasem najlepszym sposobem na realizację noworocznych postanowień jest dokonanie tego w wybranym przez siebie okresie w roku, a nie tej podyktowanej przez kalendarz. 1 maja to doskonała data, ponieważ zmiany sezonowe mogą idealnie pokryć się ze zmianami, które masz nadzieję w sobie przeprowadzić.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.