Francja — kraj słynący z najwspanialszych malarzy i filozofów, w którym artystyczna bohema wśród rozmaitych trunków ustalała nowe nurty w sztuce, a ludzie na ulicach wprowadzali nowy porządek. To tu rodzili się najsłynniejsi kochankowie i powstał szampan, który uwodzi podniebienia ludzi na całym świecie. Jak świętuje się tu tę wyjątkową noc w roku, kiedy żegnamy stary, a witamy Nowy Rok?

Francuzi najchętniej świętują w gronie rodziny i przyjaciół. Częściej niż huczne bale czy imprezy plenerowe wybierają spotkania w domach lub wynajętych salach, gdzie swobodnie mogą bawić się ze znajomymi.

Nieodłącznym elementem tego wieczoru są starannie przygotowane i ładnie przystrojone dania i przekąski, wśród których nie powinno zabraknąć ostryg i foie gras (to ostatnie przypomina nieco nasz pasztet z gęsi). Do każdego z nich podaje się odpowiedni gatunek wina — narodowego napoju Francuzów. O północy przychodzi czas na składanie życzeń, picie szampana (najlepiej prawdziwego) i dalsze zabawy. Bardzo popularne są wszelkie gry towarzyskie, które, w miarę picia szampana, mogą zacząć przybierać coraz dziwniejsze formy.

Sylwester we Francji - WymarzonySylwester.plGdzie najlepiej wybrać się w Sylwestra? Oczywiście do Paryża! To tu dzieje się tego dnia najwięcej. Młodzi ludzie tłumnie odwiedzają paryskie kluby, do których zapraszani są najlepsi DJ-e z całego świata, a bogaci bawią się na licznych balach urządzanych w słynnych salach, lub na koncertach w Operze, Filharmonii czy w słynnej Olimpii.

Również w Moulin Rouge nie brakuje tego wieczoru atrakcji — oprócz wspaniałego show z udziałem roznegliżowanych tancerek program przewiduje wspólne wznoszenie szampana o północy i tańce do białego rana.

Wszyscy, którzy kiedykolwiek byli w Paryżu wiedzą, że i bez szczególnych nakładów finansowych można się tam wspaniale bawić. Największa impreza odbywa się na Polach Elizejskich. Tłumnie gromadzą się tam Paryżanie i turyści, by razem przeżyć ten moment. Sporo się tu dzieje — liczne koncerty, pokazy sztucznych ogni (w zeszłym roku fajerwerków zabrakło, co miało być karą władz za zamieszki) i inne atrakcje, ale przede wszystkim możliwość poznania nowych ludzi.

Sylwester we Francji - WymarzonySylwester.plParyż, niebezpodstawnie, nazywany jest miastem miłości. Niesamowita atmosfera i temperament Francuzów sprawiają, ze rzeczywiście tak jest. Ale jak odnaleźć odrobinę romantyczności, kiedy wszyscy wokół głośno świętują? Cudownym przeżyciem jest spacer brzegiem Sekwany, gdzie co jakiś czas można spotkać ulicznych muzyków, grających tanga Piazzolli, czy znane szlagiery Edith Piaf. Dobrym pomysłem będzie też spędzenie tego wieczoru w jednej z wielu małych knajpek, gdzie wraz z ukochaną osobą można ukryć się przed całym światem, by wypić we dwoje lampkę szampana. Najlepiej wybrać się jednak na Pola Marsowe, by stać się o północy świadkiem niesamowitego widoku wieży Eiffla rozbłyskającej tysiącami świateł. Takie wspomnienie na pewno pozostaje w pamięci do końca życia.

Nowy Rok jest czasem odpoczynku — po szaleństwach sylwestrowej nocy Francuzi najczęściej decydują się tego dnia na pozostanie w domu i zregenerowanie sił, dlatego wszelkie próby znalezienia w tym czasie otwartego sklepu raczej zakończą się niepowodzeniem. Zabawa i odpoczynek są tu ważnymi elementami życia i traktuje się je z należytą czcią, o czym w Sylwestra szczególnie można się przekonać.

Komentarze

  • Aga
    Odpowiedz

    O Cudownie 🙂 <3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.