Sylwester to niewątpliwie jedna z najważniejszych nocy w całym roku. Zanim jednak w Polskich domach wystrzelą korki szampana na świecie, będą już takie miejsca, gdzie mieszkańcy będą odpoczywać po zabawie Sylwestrowej.

Najwcześniej Nowy Rok przywitają mieszkańcy Republiki Kiribati, czyli archipelagu wysp położonego w centralnej części Oceanu Spokojnego.

Godzinę później ze starym rokiem pożegnają się na Tonga, natomiast około godziny 13 naszego czasu szampana otworzą mieszkańcy Nowej Zelandii.

Godzina 14.00 naszego czasu- Mieszkańcy Wschodniej Australii po raz kolejny będą mogli podziwiać słynny już, odbywający się corocznie nieopodal Opery pokaz fajerwerków.

Godzina 16.00 to czas świętowania dla mieszkańców Azji. Wtedy właśnie w Tokio rozlegnie się dźwięk dzwona, który swoimi 108 uderzeniami symbolizować będzie przywitany właśnie Nowy rok. Podobnie w Pekinie o 17.00 mieszkańcy otworzą wszystkie drzwi i okna swoich domów, aby mogło się do nich dostać szczęście. Tajlandia natomiast świętowanie Nowego Roku rozpocznie o 6 godzin wcześniej niż my.

O 21 rozpocznie się świętowanie w krajach, w których obowiązuje czas lokalny Wschodnioeuropejski. M.in. w Gruzji i Azerbejdżanie. A o 23 mieszkańcy Cypru Egiptu i Republiki Południowej Afryki. Godzinę później natomiast- większość Państw Europejskich.

Kiedy nasze świętowanie powoli dobiegać będzie końca około godziny 6.00 rano naszego czasu, na Nowojorskich ulicach wystrzelą korki szampana. Następnie około godziny 9.00 Vancouver oraz Los Angeles z San Francisco i o 10.00 – Alaska. Jak ostatni na świecie Nowy Rok powitają mieszkańcy Honolulu na Hawajach – nastąpi to o godzinie 11.00 pierwszego stycznia naszego czasu.

Zobacz także: Zwyczaje sylwestrowe w innych krajach!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.