Cera naczynkowa to jeden z najbardziej wymagających typów skóry. Bardzo łatwo ją podrażnić, jest reaktywna, a do tego, ze względu na swoją budowę, bardzo podatna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. To z kolei powoduje, że czynniki zewnętrzne, jak zmienne warunki pogodowe oraz niektóre substancje aktywne zawarte w kosmetykach, mogą znacznie pogarszać jej stan. Stąd jej pielęgnacja powinna być bardzo przemyślana i polegać na ochronie oraz wzmocnieniu bariery ochronnej. Dowiedz się, jaki krem nawilżający do twarzy i pozostałe produkty pomogą w zapewnieniu jej komfortu. 

Cera naczynkowa – to warto wiedzieć

Zanim przejdziemy do tego, w jaki sposób krem nawilżający do twarzy wzmocni wymagającą cerę naczynkową, warto poznać kilka podstawowych informacji na jej temat. Największym problemem cery naczynkowej są bowiem rozszerzone naczynia krwionośne umieszczone bardzo płytko pod skórą, która z natury jest bardzo cienka. To z kolei powoduje, że jest ona niezwykle reaktywna, przez co bardzo szybko reaguje na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych jak mróz, zimny wiatr, wahania temperatury czy promieniowanie ultrafioletowe. Co więcej, także czynniki takie jak alkohol, stres czy emocje mogą zwiększać jej reaktywność.

Jak rozpoznać cerę naczynkową? Przede wszystkim istotną rolę odgrywa tutaj lokalizacja zmian. Te usytuowane są głównie w okolicy policzków, czoła oraz brody. Najczęstszym objawem jest rumień, który zwykle pojawia się niespodziewanie. Charakterystycznemu czerwienieniu się towarzyszy również pieczenie i świąd. Warto mieć także na uwadze, że cera naczynkowa w większości przypadków jest warunkowana genetycznie lub wynika z zaburzeń hormonalnych.

Jaki krem nawilżający do twarzy przy cerze naczynkowej?

Właściwa i przemyślana pielęgnacja to podstawa przy posiadaniu cery naczynkowej. Należy pamiętać, że oprócz delikatnego oczyszczania bardzo ważne jest zapewnienie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia i jednocześnie zabezpieczenie jej przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ze względu na jej reaktywność warto sięgać po taki krem nawilżający do twarzy, który ukoi reaktywną cerę i zapobiegnie pojawianiu się rumienia. W tym celu szczególnie dobrze sprawdzi się wyciąg z kasztanowca. Z kolei w zabezpieczeniu cery naczynkowej i wzmocnieniu jej warstwy ochronnej dobrym wyborem będą naturalne masła i oleje roślinne, jak awokado czy makadamia.

Cera naczynkowa a peeling do twarzy

Ważnym elementem pielęgnacji każdego rodzaju skóry jest jej regularne złuszczanie, a kosmetykiem najlepszym do tego celu jest peeling do twarzy. Umożliwia on usunięcie martwego naskórka, dzięki czemu skóra staje się gładsza i zmniejsza się prawdopodobieństwo pojawiania się zaskórników. Jaki peeling do twarzy wybrać w przypadku cery naczynkowej?

Ze względu na to, że cera naczynkowa jest bardzo wrażliwa i łatwo ją podrażnić, lepszym wyborem będzie enzymatyczny peeling do twarzy. Ten rodzaj kosmetyku jest pozbawiony złuszczających drobinek, które mogą wywołać zaczerwienienie i zwiększać jej reaktywność. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.