Czy kiedykolwiek miałaś farbowane włosy i byłaś rozczarowana rezultatem? Może nie jest to właściwy odcień, a może tonacja nie jest odpowiednia. Tak czy inaczej, może to być frustrujące. Korekta koloru włosów to proces naprawiania tych problemów, dzięki któremu możesz uzyskać taki odcień, jaki chcesz. Jak ochłodzić kolor włosów? Jak go ocieplić? W tym artykule dowiemy się, jak korygować zarówno ciepłe, jak i chłodne tony na włosach, aby uzyskać idealny odcień.

Bez względu na to, jaki jest Twój naturalny kolor włosów, zawsze możesz znaleźć kolor, który dopełni Twój odcień skóry. Czasami jednak znalezienie odpowiedniego odcienia lub osiągnięcie idealnego tonu może być trudne. Korekta koloru włosów to proces rozwiązywania tych problemów, dzięki któremu możesz uzyskać taki kolor, jaki chcesz. W tym wpisie dowiemy się, jak korygować zarówno ciepłe, jak i chłodne tony włosów, aby uzyskać idealny odcień.

Czym jest korekta koloru włosów?

Jeśli chodzi o kolor włosów, istnieje wiele czynników, które wchodzą w grę. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać jest to, że włosy każdego człowieka są inne. Idealny odcień dla jednej osoby może nie być odpowiedni dla kogoś innego. Dlatego tak ważne jest, aby przed dokonaniem jakichkolwiek odważnych zmian, skonsultować się z profesjonalnym kolorystą.

Korekta koloru to proces dostosowywania koloru włosów w celu uzyskania pożądanego wyglądu. Może to być wszystko, od rozjaśnienia lub przyciemnienia, do zmiany tonu włosów. To poprawienie niepożądanych odcieni, które mogły być spowodowane przez poprzednie farbowanie, które poszło źle.

Dlaczego ludzie poddają się korekcie koloru włosów?

Korekta koloru włosów jest konieczna, gdy na włosach został zastosowany niewłaściwy odcień. Może to wynikać z wielu powodów, takich jak:

 • Stylista źle ocenił poziom potrzebnego uniesienia i skończyło się na włosach, które są zbyt ciemne.
 • Klientka nie poinformowała odpowiednio o swoich oczekiwaniach i otrzymała kolor włosów, z którego nie jest zadowolona.
 • Formuła farby została źle wymieszana, co doprowadziło do powstania niepożądanego odcienia.

Najczęściej korekta koloru włosów wykonywana jest w celu poprawienia zbyt ciemnych lub zbyt jasnych włosów. W niektórych przypadkach, może być również konieczne, aby poprawić ton koloru, tak jak uczynienie go bardziej cool-toned lub bardziej ciepły-toned.

Różne rodzaje korekty koloru włosów

Niezależnie od tego, czy chcesz uzyskać cieplejszy czy chłodniejszy kolor włosów, korekta koloru włosów może pomóc Ci osiągnąć zamierzony cel. Oto kilka różnych rodzajów korekty, które można wykonać:

 • Tonowanie:  to rodzaj korekty koloru, który pomaga wyrównać ton Twoich włosów, czy jest on zbyt pomarańczowy lub żółty od rozjaśniania, czy też zbyt niebieski lub fioletowy od farbowania. Tonowanie może również pomóc w odświeżeniu wyblakłych kolorów włosów.
 • Równoważenie kolorów: jeśli masz kilka kolorów na włosach z poprzednich zabiegów koloryzacji, równoważenie kolorów może pomóc wyrównać odcienie i dać bardziej spójny wygląd.
 • Odrosty: dotknięcie odrostów jest rodzajem korekty, która może pomóc utrzymać świeży wygląd włosów pomiędzy koloryzacjami. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz zauważalny odrost.
 • Rozjaśnianie: jeśli chcesz rozjaśnić swój kolor włosów lub uczynić go bardziej subtelnym, blaknięcie może pomóc w stonowaniu intensywności koloru. Fading może być również stosowany do mieszania dwóch kolorów razem, aby uzyskać bardziej naturalny wygląd.

Pielęgnacja po korekcie koloru włosów

Po korekcie koloru włosów, ważne jest, aby dbać o włosy, aby zachować ich najlepszy wygląd. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji po korekcie:

 • Używaj szamponu i odżywki bezpiecznych dla koloru. Unikaj produktów z siarczanami, które mogą usunąć kolor z włosów.
 • Raz w tygodniu stosuj głęboką odżywkę do włosów. Pomoże to w nawilżeniu i przywróceniu wilgoci włosom.
 • W miarę możliwości unikaj stosowania urządzeń do ich stylizacji. Jeśli musisz ich używać, pamiętaj o zastosowaniu sprayu termoochronnego.
 • Ogranicz czas spędzany na słońcu. Promienie UV mogą powodować blaknięcie i uszkodzenia koloru włosów. Jeśli będziesz spędzać czas na zewnątrz, załóż kapelusz lub chustę, aby chronić włosy.

Korekta koloru włosów może być trudnym procesem, ale jest zdecydowanie warta tego, by uzyskać swój idealny odcień. Jeśli nie jesteś pewna jak farbować włosy i od czego zacząć, polecamy konsultację z profesjonalnym fryzjerem, który pomoże Ci znaleźć najlepszy sposób na uzyskanie pożądanego wyglądu. W międzyczasie, mamy nadzieję, że ten artykuł pozwolił Ci lepiej zrozumieć, jak korygować ciepłe i chłodne odcienie włosów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.