Fajerwerki, sztuczne ognie, petardy, race… Nazw określających te pirotechniczne cuda jest wiele. Jak jednak je kupować i nie dać się oszukać? Co zrobić, by sylwestrowa noc pozostała całkowicie bezpieczna?

Jakie typy fajerwerków znajdziemy na rynku?

Najlepsze do amatorskiego użytkowania są gotowe zestawy naziemnych fajerwerków, takie jak na przykład wulkany zapewniające dużo kolorów i iskier czy rakiety. Rzymskie ognie oraz fontanny od lat królują wśród fajerwerkowej mody, więc może warto postawić na klasykę? Alternatyw jest mnóstwo, a kupujący mają w czym przebierać. Najlepiej zapytać sprzedawcę o efekty wizualne oferowanych przez niego petard.

Na co zwrócić uwagę podczas kupna

Jeśli zdecydujemy się na kupno, musimy pamiętać, o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze sprawdźmy stoisko, bo petardy pochodzące z niewiadomego źródła mogą być bardzo niebezpieczne. Przed zakupem upewnijmy się, czy pożądany przez nas przedmiot posiada instrukcję w języku polskim i czy jego opakowanie jest w stanie nienaruszonym. Nieodpowiednio przechowywane, zamoknięte petardy również mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i życia! Dodatkowo przed odpaleniem sztucznych ogni koniecznie przeczytajmy załączoną do nich instrukcję, by potem móc się do niej zastosować.

Jak nie przepłacić za fajerwerki?

Ceny sztucznych ogni zależą od efektów wizualnych, jakie wywołują. Jeśli chcemy, by niebo nad naszymi głowami rozjaśniło się kilkoma intensywnymi barwami, musimy zapłacić więcej, niż za pojedynczą, jednokolorową racę. W okresie sylwestrowym fajerwerki dostępne są w każdym hipermarkecie. Chcąc trochę zaoszczędzić, kupmy sztuczne ognie przed sezonem lub zróbmy własne, małe śledztwo w poszukiwaniu najniższych cen. Zawsze możemy czekać na dobrą promocję lub przy okazji zakupów podpatrzeć ceny pożądanych przez nas artykułów pirotechnicznych. Wystarczy ją zapisać, a w domu porównać z innymi, wybierając tę najkorzystniejszą ofertę.

Zadbajmy o bezpieczeństwo

Pamiętajmy, że przy odpalaniu petard należy zachować szczególną ostrożność, a do ich użytku nie dopuszczać dzieci. Żeby nie czuły się one rozczarowane, kupmy im zimne ognie, które są bezpieczniejsze dla maluchów. Zadbajmy również o nasze zwierzęta domowe, które strasznie boją się huku wystrzelanych rac. Każdy z nas chce przecież bezpiecznie i bezproblemowo zacząć nowy rok.

Komentarze

  • Marta K.
    Odpowiedz

    Dlatego najlepiej kupić fajerwerki w najpewniejszym sklepie, np. Jasper, z którego ja osobiście jestem bardzo zadowolona. Posiadają certyfikat bezpieczeństwa, no i na dodatek zawsze szybka wysyłka nawet w grudniu. Dodatkowym atutem jest to, że kupione wyrzutnie posiadają różnorodne efekty, i można nawet je łączyć tworząc ciekawe pokazy pirotechniczne.
    Więc ja osobiście polecam tą firmę. Kilka lat wstecz kupowałam w supermarketach, ale nigdy nie miałam co do nich pewności..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.