Celebracja walentynek zyskuje coraz większą popularność, także wśród polskich par. W 2021 roku święto przypada na niedzielę. To stwarza fantastyczną okazję do spędzenia czasu z drugą połówką, dla nawet najbardziej zabieganych. Specjalnie z myślą o Was, przygotowaliśmy zestawienie, które pomoże szybko stworzyć idealny prezent na walentynki dla niej i dla niego.

Co kupić na walentynki?

Czerwone róże, słodkości, pluszaki, elegancka biżuteria – to chyba najbardziej powszechne prezenty, chętnie wręczane przez mężczyzn w walentynki. Kobiety natomiast najczęściej decydują się na zakup przydatnych gadżetów elektronicznych, modnych dodatków do męskiej garderoby, zestawów kosmetycznych czy dobrego trunku. Wśród najpopularniejszych, uniwersalnych upominków – zarówno dla niej, jak i dla niego – znajdują się także perfumy czy stylowe zegarki. To bardzo klasyczne, ale jednocześnie pewne propozycje, które zawsze sprawdzają się w roli walentynkowego prezentu. Jeśli chcemy jednak pozytywnie zaskoczyć naszą drugą połowę, warto pomyśleć o ich personalizacji. Bukiet można wzbogacić o bilecik, z zamieszczonymi wewnątrz życzeniami, a zegarki, naszyjniki czy pendrive’y – o oryginalny grawer. Innowacją będzie też zamiana zwyczajnego alkoholu na zestaw do tworzenia drinków lub voucher na degustację win, a w przypadku słodyczy – postawienie na manufakturę, która umożliwi nam samodzielny dobór smaków pralin w bombonierce.

walentynki prezent

Romantyczne walentynki

Jedną z najpopularniejszych aktywności zakochanych tego wyjątkowego wieczoru jest odwiedzenie restauracji. Niestety, w tym roku – przez obowiązujące wciąż obostrzenia – zaproszenie drugiej połowy na wykwintną kolację do bistro nie będzie możliwe. Dla kreatywnych par to jednak żadna przeszkoda! Przy odrobinie wytrwałości, możecie zaaranżować ją sami, przygotowując ulubione potrawy swojej partnerki (lub partnera). W tej sytuacji pomocne będzie stworzenie kompletnej listy zakupów, na której znajdą się nie tylko potrzebne produkty, ale również dekoracje, w postaci świec czy świeżych kwiatów. Nie czujesz się pewnie w kuchni? Nic straconego! Zaproponuj swojej drugiej połowie wspólne gotowanie. W końcu „przez żołądek do serca”! To wspaniały pomysł na – inny niż wszystkie – walentynkowy prezent.

prezent walentynki

Tradycja w nowym wydaniu

Kultywowanym od dawnych czasów zwyczajem walentynkowym jest przesyłanie wybrance lub wybrankowi listu, w którym umieszcza się – najczęściej wierszowane – wyznanie miłości. W dzisiejszych czasach najczęściej komunikujemy się przy pomocy Internetu lub telefonu, dlatego taki powrót do tradycji może być miłą odmianą od codzienności. W przypadku wyboru takiej formy uczczenia walentynek, najważniejsza jest oczywiście treść, jaką chcemy przekazać drugiej osobie, jednak dobór oryginalnej papeterii lub wyjątkowej kartki okolicznościowej pozytywnie wpłynie na odbiór prezentu. Artystyczne dusze mogą też pokusić się o własnoręczne wykonanie pocztówki. 🙂 To na pewno wzruszy zarówno tę jedyną, jak i tego jedynego!

A Wy, od kogo i jaki prezent chcielibyście dostać na walentynki? Koniecznie dajcie znać w komentarzach pod wpisem. Zaglądajcie również na naszego fanpage’a. 🙂

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.