Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, żeby wieczór sylwestrowy był ciekawy również dla dzieci, zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi organizacji kinder party.

Przyjęcie w domu, czy wyjazdowy Sylwester? Niezależnie od Twoich planów, musisz zadbać również o najmłodszych członków Twojej rodziny. Jeśli chcesz, aby ich wieczór był wypełniony ciekawymi zabawami, kolorowymi dekoracjami i dziecięcym menu, zajrzyj do naszych porad. 

1. Dekoracje

Aby wprowadzić wszystkich małoletnich uczestników Sylwestra w imprezowy nastrój oraz wywołać uśmiech na ich twarzach warto przygotować we współpracy z dziećmi imprezowe dekoracje. Możesz postawić na tęczowe balony, wstążki oraz konfetti, a wzdłuż sali powiesić przygotowane wcześniej przez dzieci łańcuchy z połączonych kawałków barwnych wycinanek. Świetnie sprawdzą się również ogólnodostępne papierowe maski. Jeśli stawiasz na organizację imprezy tematycznej, trzymaj się ustalonej kolorystyki i tematu przewodniego.

Sylwester tematyczny

Możesz zorganizować np. sylwester w indiańskiej wiosce i na środku salonu rozbić indiański namiot będący centrum zabawy, a także miejscem wypoczynku, gdzie po skończonej zabawie dzieci mogą nocować w śpiworach. Uczestnicy Sylwestra mogą przebrać się w indiańskie kostiumy lub postawić na wielobarwne stroje. Malowanie twarzy w indiańskie barwy oraz robienie kolorowych pióropuszy może być dodatkową atrakcją wieczoru. Zaskakującym elementem może okazać się ognisko, wokół którego będą mogły tańczyć dzieci. Wystarczy, że kilka deseczek ułożysz w stożek i zepniesz sznurkiem, a w środku umieścisz latarkę owiniętą pomarańczową lub czerwoną chustką bądź świeczki led. Tańce przy takich efektach specjalnych zdecydowanie będą ciekawsze.

2. Zabawy sylwestrowe dla dzieci

Sylwester przed telewizorem, konsolą, czy laptopem to nie najlepszy sposób na niezapomnianą dziecięcą imprezę. Zadbaj o propozycje zabaw, które zdecydowanie wzbudzą zaciekawienie i ekscytację u najmłodszych.

Taneczne propozycje

Taniec na gazecie

Zabawa polega na tańczeniu w parach lub solo na rozłożonej gazecie. Piosenka co pewien czas jest zatrzymywana, a kawałek gazety odrywany. Należy kontynuować taniec z partnerem (lub pojedynczo) na gazecie, nie wykraczając poza jej zmniejszający się obszar.

Znikające krzesełko

Kolejną taneczną propozycją są znikające krzesła. Dzieci tańczą wokół krzesełek ustawionych jedno obok drugiego w rytm muzyki. Podczas pauz w melodii, muszą jak najszybciej zająć miejsce na jednym z nich. Podczas każdej przerwy w muzyce, zabierane jest jedno krzesło, a krzesełek jest mniej niż dzieci, dlatego liczy się refleks i spostrzegawczość.

Taniec z balonami

Klasykiem wśród imprezowych zabaw jest taniec z balonami, który z pewnością dostarczy równie wysokiej dawki emocji. Dzieci tańczą w parach z balonem umieszczonym między czołami, plecami lub brzuszkami. Należy uważać, aby balon nie przebił się i nie spadł na podłogę.

Spokojne konkursy i gry sylwestrowe

Aby uspokoić nieco ducha rywalizacji podczas szalonych, tanecznych zabaw grupowych, możemy zaproponować nieco spokojniejsze zabawy. Wśród najlepiej sprawdzających się konkursów, możemy polecić:

 • losy z zadaniami do wykonania lub zabawnymi pytaniami
 • konkurs piosenki, czy playback show
 • loterię z zabawnymi fantami
 • wybór króla i królowej balu
 • robienie zwierzątek z balonów
 • wymyślanie postanowień noworocznych

Sylwestrowe menu dla dzieci

Sylwester nie musi oznaczać chipsów, cukierków i ciastek. Możesz w łatwy sposób przygotować zdrowe i smaczne przekąski, za którymi dzieci będą szaleć. Nasze propozycje na sylwestrowe menu dla dzieci to owocowe przekąski i przynajmniej jeden ciepły posiłek. Na sylwestrowym stole może pojawić się:

 • sałatka owocowa
 • kolorowe galaretki
 • chipsy z suszonych owoców
 • popcorn
 • owocowe koktajle z parasolką
 • naleśniki z białym serem i owocami
 • pizzerinki z warzywami
 • zapiekane tosty z serem i szynką
 • hot dogi wedle własnego pomysłu – parówki lub kiełbaski w cieście francuskim albo drożdżowym
 • zupa krem z kukurydzy z popcornem.

Życzymy niezapomnianej i szalonej zabawy wszystkim dzieciom!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.