Zatem stało się – jesteś organizatorem tej wyjątkowej imprezy, której Ty i Twoi znajomi nie zapomnicie. Przynajmniej takie jest założenie. Oby wspominali go z uśmiechem na ustach. Jak tego jednak dokonać? Weź głęboki oddech. Wszystko będzie dobrze, jeśli zastosujesz się do kilku wskazówek.

Nie stresuj się organizacją

Skoro już wypadło na Ciebie podejdź do zadania z odpowiednim nastawieniem i lekką dozą humoru. W końcu planujesz imprezę, a nie serię wykładów z ekonomii. Niezależnie od tego czy będzie to impreza w domu czy w wynajmowanej restauracji, barze czy klubie najważniejsi są uczestnicy. Lepiej czasami dobrze się zastanowić kogo zaprosić, żeby później nie żałować. Niech osoby się znają i lubią wzajemnie. Nie wprowadzaj zupełnie obcych i dosyć kontrowersyjnych osób, które z natury sprawiają problemy.

Przedyskutuj menu

Nie narzucaj gościom typu alkoholu, który będą mieli pić. Przedyskutuj z nimi, na co mają chęć tego wieczoru. Może się okazać, że Twój najlepszy przyjaciel od piątkowego piwa zechce poeksperymentować z różnymi drinkami, a koleżanka, która zwykle wzdryga się przed spożyciem jakiegokolwiek alkoholu zacznie wieczór od kieliszka wina musującego.

Wspólnie ustalcie także menu. Każdy z gości w którymś momencie zgłodnieje. Niech jedzenie będzie wsparciem, a nie przeciwnikiem tej nocy.

Zadbaj o nocleg

Jeżeli Sylwester organizujesz w domu, przygotuj się, że kilku gości może zechcieć zostać do rana, niekoniecznie cały czas imprezując. Jeżeli idziecie do wynajętego lokalu, zadbaj o to, by przyjaciele z dalekich stron mieli gdzie przeczekać na transport powrotny.

Poproś o pomoc

Jeśli masz wymagających gości, sam także wymagaj! Zawsze mogą przywieźć jakieś danie ze sobą albo pomóc udekorować pomieszczenie. Jeśli uzyskany efekt będzie wynikiem wspólnej pracy każdy go doceni, a Ty nie będziesz się stresować że wybrane kolory balonów nie każdemu mogą przypaść do gustu.

Pamiętaj o muzyce

Nawet jeżeli będzie tylko tłem do rozmów i zabaw. Najlepiej jeśli muzyka będzie miała neutralny styl. W przypadku kiedy wszyscy gustujecie mniej więcej w tej samej stylistyce muzycznej – wówczas wspólnie stwórzcie listę utworów, żeby nie musieć co chwilę zmieniać piosenek.

Nie zapomnij zjeść przed imprezą

Jako główny gospodarz lub gospodyni najedz się przed imprezą. Później możesz być w zbyt dużym stresie lub zwyczajnie nie mieć na to czasu, a przed Tobą przecież cała noc i to nie byle jaka!

szampan

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.