Noworoczny toast jest formalną przyjemnością, a nie pretekstem do wstąpienia w rolę Fidel’a Castro i wygłoszenia czterogodzinnego przemówienia. Bez względu na to jaki toast chcesz wygłosić, zrób to zwięźle. Nie czuj potrzeby do zwrócenia się personalnie do wszystkich osób obecnych na przyjęciu sylwestrowym.

Jak wznieść sylwestrowy toast?

Jak wznieść sylwestrowy toast. Staraj się nikogo nie obrazić. Jeśli jeden z twoich gości stracił niedawno pracę, nie jest dobrym pomysłem wznoszenie toastu za dalszą pomyślność wszystkich osób. Podobnie jeśli żona twojego dobrego przyjaciela złożyła pozew o rozwód należy unikać toastów zawierających wyrażenia takie jak: „spędzać wakacje z ukochaną” lub „co może być ważniejsze od rodziny?”.

Dobrze się przygotuj

Nieudany noworoczny toast jest o wiele gorszy niż opowiadanie żartu bez puenty. W razie potrzeby napisz z góry co chciałbyś powiedzieć na kartce papieru lub na przedramieniu. Jest to kolejny dobry powód do tego aby życzenia noworoczne były krótkie i zwięzłe. Kto mógłby bowiem zapomnieć życzyć po prostu „zdrowego i szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich”.

Korzystaj z anegdot z umiarem

Pamiętaj o tym, że każdy żart użyty przez ciebie podczas noworocznego toastu będzie filtrowany przez stan nietrzeźwości twoich gości, żale z ubiegłego roku oraz ich obawy przed rokiem nadchodzącym, dlatego nie jest to dobra recepta na ich rozbawienie.

Ostatecznie improwizuj

Jeśli wszystko inne zawiedzie – improwizuj. Jeśli pomimo wszystkich powyższych uwag, twój toast nie jest taki jak sobie to wyobrażałeś, zawsze możesz wrócić do klasyki i przemówić jak Luca Brazzi z filmu „Ojciec chrzestny”: „Don Corleone, jestem zaszczycony i wdzięczny, że zaprosił mnie pan do swojego domu na ślub swojej córki. Być może ich pierwsze dziecko będzie chłopcem.”

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.