Pozostanie w domu i świętowanie nadejścia nowego roku razem z dziećmi może być bardzo dobrym pomysłem. Spędzając Sylwestra w domu, możesz przywoływać wraz z dziećmi wydarzenia, których wspomnienia będą trwały wiecznie. Oto kilka sposobów na to, aby wspólne świętowanie Sylwestra z dziećmi było świetną zabawą.

Planuj Sylwestra razem z dziećmi

Zaproś swoje dzieci do wspólnego planowania tego jedynego wieczoru w roku. Powiedz im, że planujesz przyjęcie sylwestrowe tylko dla rodziny. Zapytaj je o pomysły odnośnie przekąsek, gier i dekoracji. Umożliwienie zaangażowania się pokazuje dzieciom, że liczysz się z ich zdaniem i opiniami.

Przygotujcie potrawy sylwestrowe

Przygotuj kilka pysznych przekąsek dla wszystkich. Skrzydełka z kurczaka są zawsze dobrym pomysłem i można je maczać w sosach o różnym smaku. Możesz pomyśleć również o przygotowaniu ciekawych dań sylwestrowych takich jak domowa pizza, paszteciki, ciasteczka czy babeczki. Pozwól pomagać dzieciom w przygotowywaniu dań sylwestrowych jeśli są na wystarczająco duże.

Przyszykujcie najciekawsze gry planszowe

Wybierz kilka gier planszowych dopasowanych do wieku dzieci. Każdy kocha grać w gry planszowe, prawda? Zaangażuj dzieci w wybór gier, które najbardziej lubią. Jeśli zaplanujesz Sylwestra z wyprzedzeniem, możesz odwiedzić biblioteki i sprawdzić, czy dysponują grami planszowymi. Jeśli tak — wypożycz je!

Trochę wspomnień…

Zadbajcie o rodzinne wspomnienia. Stwórzcie z dzieckiem pamiętnik podsumowujący kończący się rok. W tym celu zbierzcie ulubione zdjęcia rodzinne. Dzieci oczywiście powinny pomóc w umieszczeniu ich w waszym albumie-pamiętniku. Poproście je o opisanie każdego zdjęcia (co na nim robicie i jak dziecko wspomina ten dzień) i zapiszcie odpowiedź pod zdjęciem. W ten sposób uchwycicie poprzedni rok widziany oczami dziecka.

Obejrzyjcie familijny film

Jako uwieńczenie wieczoru przygotuj rodzinny film. Wybierz film, który będzie odpowiadał każdemu członkowi twojej rodziny. Weź koc, poduszkę, popcorn i połóż się wygodnie. Upewnij się, że nastawiłaś zegarek na dwunastą jeśli zamierzasz odliczać czas do północy razem z dziećmi.

Przesuńmy północ

Celem każdego dziecka jest wytrwanie do północy, by zobaczyć fajerwerki. Dla niektórych dzieciaków jest to jednak fizycznie nie możliwe, bo za bardzo chce im się spać. Zawsze można dopuścić się niewielkiego oszustwa i przesunąć zegarki. Co jednak z fajerwerkami? Dobrym pomysłem jest kupienie sztucznych ogni, które dziecko będzie mogło podziwiać, nie wychodząc z własnego łóżka. Kiedy wybije „północ”, wejdźcie do pokoju dziecka i zacznijcie „świętować” nowy rok. Maluch się nie zorientuje, a wy będziecie mieli trochę czasu dla siebie. Jeśli jednak taki pomysł się nie uda, obudźcie dziecko na prawdziwe fajerwerki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.