Warto pomyśleć o zaplanowaniu Sylwestra wcześniej, aby później nie martwić się o brak miejsc noclegowych czy biletów na grupowe imprezy. Dla osób chcących spędzić Sylwestra w naprawdę wyjątkowy i niecodzienny sposób co roku czeka wiele interesujących i nietypowych ofert przygotowanych w polskich miejscowościach.

Sylwester w kopalni

kopalnia

W Bochni corocznie organizowany jest bal sylwestrowy w kopalni soli, 250 metrów pod ziemią. Aby jeszcze bardziej urozmaicić wieczór, muzyka nawiązuje do lat 20, 30, 60, 70 XX w. W kopalni, oprócz sylwestrowego balu, można odbyć również wycieczkę trasą turystyczną (kopalnia ma XIII-wieczny rodowód) w poszukiwaniu zaginionego tam przed laty Skarbnika.

Sylwester w starym spichlerzu

spichlerz

Jeśli ktoś chciałby cofnąć się na jeden wieczór w przeszłość i poczuć klimat XVI wiecznego życia powinien udać się w tym celu na Warmię. Jeden z tamtejszych pensjonatów urządza biesiadę w starej kuźni przy kowalskim piecu, kulig sylwestrowy z pochodniami, konkursy z nagrodami i pokaz sztucznych ogni. Pensjonat urządzono w zabytkowym spichlerzu na terenie dawnego majątku rodziny Eulenburg. Należą do niego również: XVI-wieczny pałac na wzgórzu, folwark, stadnina i czterohektarowy park w stylu angielskim (stawy, wyspy na spiętrzonej Pisie, ścieżki spacerowe). Można jeździć na łyżwach, nartach biegowych, koniach i wędkować w przeręblach. W kuchni regionalne przysmaki na bazie warzyw, owoców i ziół z własnych ekologicznych upraw.

Święta Bożego Narodzenia inaczej

swieta

Oczywiście wyjazd noworoczny nie wiąże się jedynie z nocą sylwestrową. Wielu będzie wolało także spędzić w mniej tradycyjny sposób Wigilię. W związku z tym znaczna część hoteli, pensjonatów i uzdrowisk przygotowała w swojej ofercie specjalne pakiety świąteczne. W ich skład wchodzić mogą wycieczki saniami po okolicy, zwiedzanie najciekawszych zabytków regionu, występy zespołów ludowych, tradycyjne kolacje wigilijne, wspólne śpiewanie kolęd, pasterka w pobliskim kościółku, pokaz sztucznych ogni czy degustacja regionalnych trunków. Wiele z ośrodków przygotowało specjalne, osobne atrakcje dla dzieci takie jak ubieranie choinki, bal i obowiązkowo odwiedziny Świętego Mikołaja. Wykupując taki pakiet, w zamian niektóre hotele i ośrodki SPA zaoferują nam bezpłatne korzystanie z basenu, sauny czy jacuzzi.

Święta Bożego Narodzenia obchodzimy tylko raz w roku i każdy z nas pragnie, aby chwile te spędzić w sposób wyjątkowy i niezapomniany. Dlatego warto czasem pomyśleć o czymś więcej, niż tylko o wyjściu do znajomych, bądź też balu na sali. Gdy zainteresujemy się ofertami ośrodków turystycznych, okaże się, że istnieje bardzo wiele możliwości spędzenia tego czasu w sposób wyjątkowy, przenosząc się w świat marzeń.

Komentarze

 • Kalina
  Odpowiedz

  Ja osobiście uwielbiam na Święta wyjeżdżać z domu – może to mało konserwatywne, ale tak już mam. W tym roku wykupiłam ofertę Hotelu Elbląg i już nie mogę się doczekać! Zadbają tam o mnie, ugotują, posprzatają… czego chcieć więcej? A tak na serio, klimat tego miejsca mnie zahipnotyzował.. chcę tam być! I polecam innym.

 • Anna Magdalena
  Odpowiedz

  A my zapraszamy w nasze progi. Hotel BedRooms w Łodzi przy Piotrkowskiej 64 czeka na Wasz przyjazd w Swięta. Może będziecie w tym czasie u rodziny z Łodzi i nie macie gdzie przenocować? Teraz już wiecie, że serdecznie Was ugościmy w naszych progach 🙂 Tel do recepcji: 730-64-64-64

 • Kamil
  Odpowiedz

  dla mnie najlepsze święta są w domu. Jak jest pyszne jedzenie na stole to żadne wyjazdy mnie nie skuszą 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zaloguj się


Zarejestruj się


Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.